View Single Post
  #3055 (permalink)  
Vechi 02 feb 2012, 17:03:47
moni30's Avatar
moni30 moni30 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 12 iul 2010
Locaţie: baia mare, Romania
Vârsta: 44
Dieta: personalizata
Date: 165cm, 72kg
Mesaje: 5.180
Aprecieri acordate: 1.055
Am fost apreciat(a) de 1.793 ori in 1.110 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de dorutza Vezi mesajul
am iesit cu prietenii azi la un suc si l-am lasat pe david la ai mei.. a fost ok totul 1 ora jumate s-au inteles bine, dar apoi a venit in vizita sora lu mami si sotul ei (stau in acelasi bloc mami cu matusa) si David s-a speriat de ei si a inceput sa planga ..... si nu l-au mai putut opri ai mei din plans...m-au sunat dupa 10 min si in 5 min am fost acasa ca am mers undeva aproape..
sunt suparata pe mama ca stia ca david plange daca nu i se face introducerea cu persoanele noi treptat, si daca sare lumea pe el incepe sa planga.. si ca a asteptat 10 min sa ma sune.
da stiu, il duc sa aiba grija de el ca sa ma pot duce eu la suc si tot eu is suparata, nu?? dar asa de tare a plans, ca mi s-a rupt inima .abia l-am putut calma.. si numai eu il pot calma ..
il duc in lume, vine lumea la noi, e ok cu toata lumea numa sa nu sara pe el din prima ca atunci se sperie..
si sunt suparata si pe mine si acuma ma simt vinovata ca ne-am dus.. (bineinteles ca si mama e suparata si dezolata ca ce rau a plans david, si tata pe mama ca nu i-a zis la sora-sa sa nu sara pe davvid) deci toata lumea e suparata. asa-i?
nu cred ca-l voi lasa in graba cu ai mei ..sau cu instructiunide genul :inchideti usa si nu lasati pe nimeni inauntru mai mult ca sigur ca daca voi vrea sa merg undeva il voi lasa cu sotul.

ce ziceti???
se vede ca-s la primul copil asa-i?
Dorutza si noua ni s a intamplat ceva similar
pana acum, Ade n-avea treaba cine vine cine pleaca ea zambea la toata lumea
zilele trecute, au venit ai mei in vizita, eu eram in bucatarie si ADE cu mine acolo in scaunel, se cam saturase de stat acolo si maraia in momentul cand au ajuns ai mei, mama vine zilnic, tata cam o data pe sapt
ei daca maraia tata a sarit s-o ia in brate....si-a inceput sa planga de numa....asa n-am mai vazut-o...a luat-o mama, sotul, toti pe rand si nu se linistea, bine c-am fost eu acasa, la mine s-a linistit, insa cand il vedea pe tata se intrista....asta cam o jumate de ora pana s a obisnuit, apoi s-au jucat impreuna
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-mamici/jurnal-moni30-6220.html

Nu plange dupa trecut....a plecat, Nu fii stresat pentru viitor,... inca nu a venit, TRAIESTE MOMENTUL PREZENT, fa-l sa fie frumos!!!
Răspuns cu citat