View Single Post
  #31 (permalink)  
Vechi 26 aug 2010, 08:32:05
DrIulia2010's Avatar
DrIulia2010 DrIulia2010 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 feb 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 173cm, 55kg
Mesaje: 2.451
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 17 ori in 13 mesaje
Implicit Re: In cautarea fericirii - Jurnal Maryo

Citat:
Anterior postat de maryo Vezi mesajul
Hello slabutelor,

Nu am mai scris de cateva zile, din lipsa de timp, asa ca revin in forta. In weekendul trecut, ca in oricare altul, mananc normal imi fac poftele . Am mancat salata de boeuf, paste integrale cu cascaval, soia, ciuperci, carnaciori, 1 pizza, fanta, prajiuri.
Ieri am mancat in mare: ciorba de peste, salata de boeuf cu piept de pui, seara 1 portie de paste.
Drept urmare ieri m-am ocupat de cardio, am alergat pe banda vreo 40minute ca sa nu se depuna excesul din weekend.
Azi: mic dejun-2 sandwichuri si un ou de tara fiert, acum la pranz o ciorba de pui a ala grec, piept de pui la gratar cu ganitura de cartofi prajiti si salata asortata. Urmeaza o gustare inainte de antrenament constand in Siluet Bar si masa de seara.

Eiiii,pai ce faci tu nu e deloc bine!!!Asta e desfrau alimentar.Ce muncesti la sala se duce pe apa sambetei(carnaciori,pizza,salata boef,paste,macar sa fie integrale.

Daca mergi pe principiul,lasa ca mananc ce doresc pentru ca voi merge la sala si ard tot...gresesti!!!!Toate aceste "iesiri culinare"dau peste cap intreg metabolismul.
__________________
"DEFINITI-VA MAI BINE PERSONALITATEA,SI VETI SLABI MAI USOR"
DrIulia2010, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2188 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1671 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat