View Single Post
  #31 (permalink)  
Vechi 12 apr 2009, 11:06:57
Roxana's Avatar
Roxana Roxana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 22 feb 2009
Locaţie: Göteborg, Suedia
Vârsta: 35
Dieta: personala
Date: 166cm, 74kg
Mesaje: 1.273
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit

Citat:
Anterior postat de Shorty Vezi mesajul
Crede-ma ca daca sari peste micul dejun strici toata ziua - vorbesc din experienta ..acum 6 luni eu la dejun aveam vreo 5-6 tigari si 2 cafele si prima masa o luam pe la 13-14...acum nici sa fumez nu mai pot pana nu mananc a fost mai greu la inceput sa ma obisnuiesc dar acuma efectiv si sa vreau... daca nu mananc la 30 de minute dupa ce ma trezesc mi se face rau... ca sa nu mai zic ca eu mananc musli cu lapte in fiecare dimineata deci nu tb sa ma chinui dimineata sa imi prepar ceva..desi pare banal eu m-am obisnuit si imi pica foarte bine...cerealele iti dau fibre si enerie...fibre care ajuta la digerarea alimentelor ce le mananci pe parcursul zilei..si nu ma refer la musli din acelea cu ambalj frumos :d...nu nu..la cele cu fulgi de ovaz,orz secara, grau si care au si niste urme de fructe deshidratate prin ele

Pooop Shorty....apropo felicitari pentru blugii cei noi...abia astept sa ma cantaresc si eu!
Roxana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2491 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1974 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1975 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]