View Single Post
  #31 (permalink)  
Vechi 10 nov 2010, 21:26:01
VentoFreddo's Avatar
VentoFreddo VentoFreddo este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Jurnal Scorpia - Nu credeam ca dupa o nastere voi avea atatea probleme

e asta mesajul pe care l-ai scris acolo?ca daca e asa nu l-a vazut nimeni, pt ca nu era linkul pe care ti l-am dat eu..deaia zic, sa intri acolo si sa vorbesti cu fetele
Buna fetelor.
Sunt Gabi si in cateva luni voi avea 30 de ani asa ca ma gandesc ca langa voi m-as incadra cel mai bine, asta binenteles daca ma primiti.
Tot colind pe aici de cateva zile, citind franturi din jurnalele fetelor sau despre diferite diete.
In aceste cateva zile am invatat o gramada de lucruri folositoare si vad ca pe zi ce trece mai invat cate ceva. Ce inseamna sa primesti un sfat de la un cunoscator!!!!
Si pana la urma toate suntem aici din acelasi motiv.Sa slabim si cel mai important lucru sa facem tot posibilul sa ne simtim iar bine in pielea noastra.
Cat de mult conteaza o vorba buna, o incurajare! Si cum au reusit atatea fete pana acum, noi nu o sa ramanem mai prejos!
Bafta la toata lumea in dieta pe care o tineti si sa ne auzim de bine!
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]