View Single Post
  #31 (permalink)  
Vechi 06 dec 2011, 21:48:01
ras_cristalin's Avatar
ras_cristalin ras_cristalin este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 aug 2009
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Mancare sanatoasa
Date: 171cm, 84.3kg
Mesaje: 6.253
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 163 ori in 79 mesaje
Implicit Re: Jurnal de sarcina (termen: primavara-vara 2012)

Citat:
Anterior postat de jessik Vezi mesajul
ce mai faci draga.. ce m-am emotionat .. cand ai aratat ca bebele e mic cat o samanta de mar.. haha.. ce mic.. dar ai vazut pozele din albumul meu.. cu un bebe de plastic la 12 sapt.. ? sora mea e in ultimul an la moase, si l-a adus.. deci nu mi-a venit sa cred ca arata asa bine a copil la sapt alea.
eu iar am visat ca eram insarcinata, de data asta trebuia sa nasc, si imi venea sa plang de frica si emotie... hahaha
ce simptome mai ai? in afara de somn, si ce pofte? haha
u lucrezi acuma? la ce?
sa ai grija de tine, sa iti fie cald. te pup
Da, e asa de mititel
Ma uit imediat la pozele tale...
Ce frumoase sunt visele alea, pacat ca se termina! Am avut si eu cateva
Hmm, somnul inca e prezent, as dormi toata ziua mai este balonarea, durerile de burtica, sanii foarte durerosi si mariti. Nimic ingrijorator am observat ca daca ma supar, ma doare burtica... si am renuntat la suparari si enervari.
Lucrez ca traducatoare si intr-un proiect european, ca si cercetator. Mai dau si meditatii la engleza si franceza... ma descurc si eu cum pot
Am grija in permanenta sa imi fie cald la picioare (3 perechi de sosete in fiecare zi + papuci de casa oriunde merg), la burtica (port un brau gros, ca un fel de corset elastic de lana, f calduros). Acum nu mai merg nicaieri fara esarfa/fular la gat, ma pazesc de frig si de aglomeratie pentru ca e f. greu de tratat o raceala mai serioasa in sarcina.
In rest, numar zilele pana pe 20 decembrie
__________________
Răspuns cu citat