View Single Post
  #32 (permalink)  
Vechi 14 iul 2010, 09:39:32
mvthebest's Avatar
mvthebest mvthebest este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 24 aug 2009
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 32
Date: 165cm, 71kg
Mesaje: 13.622
Aprecieri acordate: 9
Am fost apreciat(a) de 59 ori in 49 mesaje
Implicit Re: Jurnalul unei fete greu de multumit- Cassiana

Citat:
Anterior postat de Cassiana Vezi mesajul
Hey Am zis ca o sa calculez cate calorii mananc zilnic pe site, doar ca nu am prea avut timp si am aproximat mai degraba, dar oricum cred ca m-am descurcat destul de bine ( mai putin ieri cand am mancat o inghetata ) De maine o sa incep terapia cu apa de izvor timp de o luna si de vineri post (o data pe saptamana)
"Procedul propriu-zis: De îndată ce ne trezim, înainte de a merge la baie să ne spălăm, vom bea, pe cât posibil într-un interval de 5-10 minute, o cantitate de 1 litru până la 1,3 litri de apă pură de izvor sau apă plată.
După: După aceea, timp de 1 oră, nu vom mânca nimic şi nu vom bea altceva, decât doar puţină apă.
Durata: Se va proceda în mod similar, în fiecare dimineaţă, mai multe zile la rând
Efecte: Realizată zilnic, această cură simplă poate favoriza vindecarea următoarelor afecţiuni:
- după o zi de cură cu apă: constipaţia, durerile de cap, tusea, bronşita
- după două zile de cură cu apă: durerile de stomac, hiperaciditatea, gastrita
- după o săptămână de cură cu apă: bolile uro-genitale, reumatismul
- după o lună de cură cu apă: hipertensiunea, diabetul, cancerul în faze incipiente"
"Dacă învăţăm să ne abţinem de la hrana fizică învăţăm să ne abţinem şi de la sentimente, gânduri şi tendinţe negative. Astfel ne redobândim ori ne păstrăm puritatea şi libertatea.
Postul negru realizat într-o anumită zi a săptămânii ne pune în rezonanţă cu influxul subtil astral al planetei care influenţează în mod predominant ziua respectivă. Efectuarea cu regularitate a postului în aceeaşi zi a săptămânii duce în timp la asimilarea în fiinţa noastră a aspectelor benefice corespunzătoare respectivei sfere de forţă şi influenţă planetară. De exemplu: postul negru de marţea (zi aflată sub influenţa subtilă planetară a lui Marte) amplifică masculinitatea şi ajută la eliminarea situaţiilor de viaţă ce implică violenţa; postul negru ţinut miercurea (zi aflată sub influenţa subtilă planetară a lui Mercur) permite obţinerea succesului material; postul negru de vinerea (zi aflată sub influenţa subtilă planetară a lui Venus) favorizează asimilarea aspectelor ce ţin de iubire, armonie, frumuseţe, pace lăuntrică şi fericire; postul negru de duminica (zi aflată sub influenţa subtilă a Soarelui) solarizează şi purifică, arde karma negativă acumulată, favorizează apropierea de Dumnezeu. Pentru a ajunge la efectele dorite este necesar să ţinem post cu regularitate în aceeaşi zi a săptămânii; după 3-4 luni efectele încep să se facă simţite, iar după doi ani se obţine o stabilizare a lor."
Sa ne integram spiritul in Absolut !
Mai bine papi multe legume si fructe si carnita de pui sau peste si slabesti garantat.
Trebuie sa-ti creezi propria ta dieta dupa posibilitati,timp,etc.
Fa-i mai mult sport,este cel mai important.

Ce vrei sa faci tu mai mult de chinui aiurea(parerea mea)

Bafta!!!
mvthebest, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2214 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1697 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]