View Single Post
  #32 (permalink)  
Vechi 12 apr 2009, 11:13:20
Shorty's Avatar
Shorty Shorty este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 17 feb 2009
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 38
Dieta: sunt satula de diete, doar mananc sanatos
Date: 165cm, 83kg
Mesaje: 918
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit

Citat:
Anterior postat de Luna Vezi mesajul
Off, cat de bine te inteleg, Shorty, vizavi de vechile tale obiceiuri. De ce oare ?
Dap, sunt si ale mele (mai putin atatea tigari )

Eu nu pot sa pap musli de acelea (le stiu bine, probabil sunt cele produse in Germania la punga de 1 kg sau mai putin, cu mere uscate, banane uscate, stafide, seminte pierdute printre fulgi, nu? ). Ma baloneaza ingrozitor si imi dau un disconfort teribil. Odata m-au intrebat daca sunt gravida

Ar fi minunat daca le-as tolera. Pt ca imi plac, dar disconfortul e prea mare
Si as rezolva si pb tranzitului intestinal. 2 dintr-o lovitura

nu mananc de la aceea firma ...e o firma romaneasca ..mie nu imi place cocosul si firma din germania il pune ras si nu pot sa il scot... la firma asta e cubulete si pot sa il scot..
nu cerealele t baloneaza ci laptele..am patit si eu asta in primele 2 saptamani...dar am insistat si au trecut..variante ce mai poti incerca le lasi la imuiat seara cu apa si dimineata le mananci cu o lingurita de miere / le mananci cu iaurt sau cu suc natural de fructe / incerci cu lapte de soia..am inteles ca acel lapte nu baloneaza - eu nu il suport

eu ma bag la un pic de miscare si apoi fac o baita si apoi un pilaf pentru al meu...la 3 trebuie sa fiu la o aniversare deci nu stiu daca mai apuc sa scriu ceva astazi

va pup si fi-ti cumintele
__________________
O dieta echilibrata inseamna cate o prajitura in fiecare mana.
Shorty, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2080 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1563 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1047 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]