View Single Post
  #3255 (permalink)  
Vechi 23 sep 2012, 13:41:07
Sabine_28's Avatar
Sabine_28 Sabine_28 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 05 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 166cm, 89kg
Mesaje: 5.609
Aprecieri acordate: 645
Am fost apreciat(a) de 868 ori in 497 mesaje
Implicit Re: Regimul Dukan (partea 2)

Citat:
Anterior postat de erasmine Vezi mesajul
neata fetelor!
am tinut aseara pt a 2-a oara kilo-k.Nu stiu exact cat am avut ieri dimineata ca va spuneam ca nu am reusit sa ma cantaresc dar totusi dupa o zi de PL tot in scadere am fost.Deci azi dim 66.6 fara mers la baie.Important e ca m-am dus sub 67.
Felicitari!

Citat:
Anterior postat de biribishpampela Vezi mesajul
Buna fetele!! :*:*
eu ieri am fost toata ziua pe fuga, nu am mancat mare lucru si la un momentat dat eram prin oras la cumparaturi si in criza de timp, imi era foame si am mancat un fibrobar..stiu ca nu e ok dar nu aveam ce sa mananc repede, ma gandesc ca decat sa fi papat altceva mai rau, fibrobarul a fost un rau mai mic
azi am PL si imi fac ardei umpluti, abia astept sa pap. imi fac si turtite cu tarate pt ca le-am terminat si am facut si o budinca de ciocolata (vroiam sa incerc o reteta de chec dar m-am razgandit).
voi ce mai papati?
cantarul tot nu vrea sa scada, diseara fac si eu kilo-kick, sper sa am rezultate maine dimineata.
va pup, o duminica frumoasa!!
Buna, l-ai mancat, acum asta este, eu iti zic secretul meu : umblu cu o lingurita de unica folosinta in geanta, in caz ca mi se face f foame in oras imi iau o branzica, cu aia stiu sigur ca ma satur si nu-mi mai trebuie altceva Ar mai fi fost varianta iaurtului de baut, dar eu una nu ma satur din asa ceva
Bafta cu kilo kick-ul !
__________________
" Ai grija de corpul tau. E singurul loc in care esti nevoit sa locuiesti. " - Jim Rohn
Sabine_28, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2409 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1892 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1635 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]