Subiect: Clubul Atkins
View Single Post
  #3273 (permalink)  
Vechi 08 dec 2012, 23:53:53
ade78's Avatar
ade78 ade78 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 apr 2010
Locaţie: Around, Romania
Vârsta: 46
Date: 158cm, 99kg
Mesaje: 868
Aprecieri acordate: 6
Am fost apreciat(a) de 226 ori in 195 mesaje
Implicit Re: Clubul Atkins

Citat:
Anterior postat de mara_merkel Vezi mesajul
Teo, inteleg perfect cum te simti. Priveste partea pozitiva si mergi inainte,fiecare gram in minus e un pas inainte. Chiar si putina stagnare e tot de bine.Ce inseamna tin/nu tin dieta? Daca iti e greu sa continui, adopta alta strategie. Poate daca planuiesti in avans ziua cand ''nu tii'' o sa te ajute.
Spre exemplu,eu planuisem sa nu tin dieta sambata asta dar intre timp m-am razgandit fiindca nu am mai simtit nevoia. Cand planuiesc sa trisez, nu o fac....Cand nu am voie, sigur trisez... Cat de ciudat, nu?

Cred ca abia acum m-am adaptat complet la dieta asta fiindca de 2 zile nu simt nevoia sa dorm mai mult de 4-5 ore pe noapte. Inainte abia asteptam sa se faca ora de somn,dormeam 9-10 ore si tot obosita eram. Pentru mine e fascinant, parca sunt o alta persoana.In sfarsit simt ca traiesc! Am citit despre schimbarea asta radicala dar nu am crezut pana nu mi s-a intamplat. Sunt un pic cam sceptica si foarte greu de convins. Nici acum cand vad rezultate nu sunt total convinsa ca sunt pe drumul bun.Mi-e greu sa accept ca tot ce credeam inainte despre nutritie este fals.Ani la rand am evitat tot ce mananc acum.Ani intregi ma trezeam zilnic noaptea sa mananc... fara sa reusesc sa ma abtin mai mult de 1-2 zile oricat de mult as fi incercat. Chiar si atunci cand eram musafir la cineva, tot dadeam buzna in frigiderul gazdei. Era ca o boala si acum am scapat de ea ca printr-un miracol.

Spe ca nu v-am plictisit prea tare, simteam nevoia sa impartasesc aceste ganduri.

Va pup pe toate 3( Teo, Ade si Nico).

Noapte buna



Draga Mara, ce ai scris tu mai sus mi se potriveste perfect... cam asta inseamna tin/nu tin dieta Mananc total aiurea, la ore nepotrivite... stiu ca nu e bine, dar...

Nopate buna si tie ! pe maine !
Răspuns cu citat