View Single Post
  #3283 (permalink)  
Vechi 27 nov 2010, 11:40:15
danasonrisa's Avatar
danasonrisa danasonrisa este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 20 sep 2010
Locaţie: Vaslui, Romania
Vârsta: 43
Dieta: hipocalorica usoara
Date: 158cm, 65.2kg
Mesaje: 2.459
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 62 ori in 13 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg

Citat:
Anterior postat de ylla Vezi mesajul
pentru salata de cartofi si semintele ce le rontai acum, dar mai tarziu ies la plimbare cu copii din dotare..o sa pun o poza cu ei ca sa ma laud cu comorile mel..pupi
Abia astept sa le vad!
Citat:
Anterior postat de marinuta Vezi mesajul
Salutare si la noi prin Chisinau a venit un pic soarele si am spalat o masina impluta de hainute a Oliviei caci e fata mare maninca deja singurica hranita de mine nu vrea si isi murdareste toate hainele care le are intr-o zi si macar e bine ca nu ploua ca sa pot spala si eu. Da, Dano poate diseara voi pune poze cu Olivia ( fetita mea) si Raluca (nepotica)
Ma voi uita
Citat:
Anterior postat de alynacrystyna Vezi mesajul
buna seara!!!! eu snt cam noua printre voi, inscrisa doar de kteva zile....si nu prea stiu ce trebuie sa fac pe site!!! as dori kteva sugestii dak se poate....caloriile care trebuie consumate zilnic leam calculat, la fel am adaugat si alimentele favorite...in rest..nu prea stiu cum sa continui...am 53.5 kg si as vrea sa ajung la 50....ce fel de dieta ar trebui sa urmez..sau ce ar trebui sa fac.... mersi...
Buna! Incearca sa eviti grasimile, prajelile, dulciurile, sa papi 3 mese si 2 gustari, sa bei 2l de apa, sa iti faci un stil de viata sanatos!
Citat:
Anterior postat de marinuta Vezi mesajul
Draga Mara, cu noi nu iti va fi urit, crede-ma, asa ca iti urez o zi frumoasa si reusita, cu toate ca la noi in Chisinau e o zi ploioasa si tare tare posomorita.
Si la mine a fost urat
Citat:
Anterior postat de mara_merkel Vezi mesajul
E foarte adevarat,cu voi dieta nu mai este un chin
Si aici in Olanda e foarte frig ,doar 2 grade,
Am fost la sala si cam atat,restul zilei o voi petrece in casa
Numai bine!!!
Bravo pt sport!
Citat:
Anterior postat de marinuta Vezi mesajul
Dragele mele spre seara va pun poze recente si va rog sa le comentati. Pup
Cu mare drag!
Citat:
Anterior postat de Livia89 Vezi mesajul
eu... am aflat un lucru ft deranjant legat de munca azi si... am venit acasa si am mancat tot ce vedeam in fata ochilor ~x( mai ales ca de cateva zile am senzatia ca nu ma multumeste nimic chestii personale, dar in fine...

o pun la zi de abatere, si fac sport sa recuperez
Capul sus!
Citat:
Anterior postat de marinuta Vezi mesajul
Salutare dragele mele, la mine in Chisinau ninge, mi-am mai pus ceva imagini asa ca va rog privitile mai spre seara promit ca mai pun
Si la mine a nins, acum se topeste
[QOTE=andamar;418023]Buna tuturor,

Multumesc pentru incurajari. chiar daca nu am mai scris de 2 zile sa stiti ca citesc cu spor. si e motivant sa vezi ca e greu sa slabesti, ca lumea face eforturi mari dar ca reuseste.

Eu mi-am propus ca pentru o saptamana sau si mai mult sa pap piept de pui la gratar cu salate (aici voi mai varia) la pranz, apoi seara dupa sala un fruct (banana) si eventual un pumn micut de migdale/nuci/stafide. Pentru micul dejun pastrez cafeaua cu zahar, dat fiind ca e rasfatul preferat. da reduc zaharul de la 2 pliculete la unul

sper sa reusesc, intrucat pana pe 10 decembrie mi-am propus sa am 52 de kg (in prezent am 56).

Pup&spor la slabit![/QUOTE]
Buna! Vrei sa slabesti mult intr-un timp scurt, se vor depune repede la loc...cu rabdare poti slabi frumos...4-5 kg pe luna!
__________________
Jurnal danasonrisa