View Single Post
  #33 (permalink)  
Vechi 22 feb 2011, 00:24:39
Mihaela1006's Avatar
Mihaela1006 Mihaela1006 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 05 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 53
Dieta: Monti personalizat
Date: 167cm, 70.4kg
Mesaje: 1.423
Aprecieri acordate: 916
Am fost apreciat(a) de 752 ori in 421 mesaje
Implicit Re: Obsesia cantarului

Citat:
Anterior postat de ioana3b Vezi mesajul
Ceau fetele.!Sunt si eu noua pe aici si obsedata de cantar,mai ales ca nu am reusit sa slabesc decat 2 kg dupa 1 sapt. de faza1 dieta south beach,e ok?Dupa ce am citit regulile referitoare la cantar am decis sa-i scot bateriile ....(ca sigur nu voi avea timp sa le pun inapoi de curand)pan saptamana viitoare.Ma crizam la fiecare 100 de gr si nu puteam accepta ca intr-o zi aveam mai mult decat in ziua precedenta cu ceva si asta ma duce la depresie,mai ales ca fac eforturi mari sa ma abtin de la tot ce-i bun pt papilele gustative ca tre sa gatesc "normal" pentru armata mea, sotul +3 copiii.Fac si sport imi calculez si caloriile si sper la rezultate grabnice! Sa slabiti bine!
2 kg intr-o saptamana e ok, tinand cont ca e prima saptamana si ai dat si multa apa jos. Ar trebui sa urmaresti sa nu slabesti mai mult de 4 kg pe luna pentru ca pielea ta trebuie sa tina pasul cu dieta, sa se adapteze la noua conformatie.
Daca te crizezi pentru 100 de grame si ti-e greu sa gatesti normal pentru ca faci eforturi sa nu gusti ar trebui sa schimbi ceva in bine si in alimentatia familiei - normal ar trebui sa fie sanatos, deci cam 80% din mancare poate fi comuna, tu eliminand painea si desertul... ar fi mai usor pentru tine sa nu ai altceva in farfurie decat ceilalti membri ai familiei ca sa nu ai presiune cum ca esti la dieta si nu ai voie diferite chestii.
Cu cantarul, ca sa revin la topic, este greu sa il ignori dar e cel mai bine sa fii constienta daca te cantaresti de 10 ori pe zi ca fiecare moment al zilei e unic, si in functie de ora vei avea diferite greutati. Singurul moment al adevarului e dimineata pe stomacul gol dupa vizita matinala la toaleta - atunci stii cum stai, restul cantaririlor din zi sunt asa, de moft

Cristina, e interesanta metoda ta si eficienta - pantalonii sunt cei mai buni de fapt ca sa ne arate ce tonus avem
__________________
Jurnal Mihaela1006 II, Jurnal Mihaela1006 , Dormi suficient
Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul
Fetelor, nu va mai conduceti dupa iluzii, inca nu s-a descoperit slabirea in cateva zile.
Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul
Somnul slabeste,e dovedit!
Răspuns cu citat