View Single Post
  #33 (permalink)  
Vechi 17 mai 2011, 23:24:30
Alexik's Avatar
Alexik Alexik este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 14 feb 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 30
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 4.433
Aprecieri acordate: 30
Am fost apreciat(a) de 36 ori in 31 mesaje
Implicit Re: Sufar de binge eating!!!

Citat:
Anterior postat de christinee Vezi mesajul
OK , fetelor, iata meniul meu de azi
MIc Dejun> o cafea si o banana
Gustare : un baton de cereale
Pranz; salata de cruditati si fructe
Cina, Ceai
Atat mananc eu intr-o masa. sau ma rog..3 sferturi tot mananc de aici.
E ffff putin. revino pana nu e prea tarziu.

Citat:
Anterior postat de christinee Vezi mesajul
Buna,fetelor!
Dupa ce am citit mai multe lucruri pe forum, m-am decis sa va impartasesc cate ceva despre mine.
Acum cativa ani, eram durdulie, aveam 66kg la 164cm. M-am decis sa slabesc, sa arat si eu cat de cat normal. NU doream sa arat ca un top model de 175cm, voiam doar sa fiu ca restul(in sensul sa nu mai fiu eu cea grasuna). am ajuns la 57-58 kg in vreo luna jumatate mancand piept de pui la cuptor, legume fierte, fara paine, la cina un iaurt degresat si facand sport in fiecare zi.
Apoi am inceput cu exercitii si mai intense, m-am inscris la sala si am ajuns sa am 52 kg (totul in timp). Am decis eu ca la 48 de kg voi arata perfect si am continuat sa slabesc. Vazand ca dau din ce in ce mai greu jos, am inceput sa reduc din mancare, sa incerc diferite diete. Am ajuns sa imi numar caloriile si sa nu depasesc 400 calorii pe zi. Mentionez ca in tot acest timp am continuat cu sportul.
Apoi am aflat de dieta draconica pe care a tinut-o beyonce si am incercat-o. Am ajuns la 45 de kg, totul era perfect. Apoi a venit iarna si m-am ingrasat inapoi 48 de kg.
La ora actuala am 47 de kg si ma vad obeza. Am ajuns sa imi provoc greata singura chiar dupa ce mananc un mar; am avut zile in care vomitam de 3 ori pe zi. Problema este ca nu mananc zile intregi si cand nu mai pot de foame, mananc cam mult si imediat fug la baie sa scap de greutatea din stomac. Stiu ca nu e bine ce fac si ca problema e la mansarda nu la "sunculite"

P.S.Am uitat sa mentionez de abuzul de diuretice, ceaiuri de slabit si alte tampenii + depresiile si gandirea obsesiva la kg in plus
Nu va mai luati dupa vedete ele au prafuri sau cine stie ce vitamine gen shakeuri isi iau
__________________
If you want something you’ve never had, than do something you’ve never done



Răspuns cu citat