View Single Post
  #34 (permalink)  
Vechi 08 sep 2010, 11:01:49
Yadhira's Avatar
Yadhira Yadhira este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 01 sep 2010
Locaţie: Arnhem, Olanda
Vârsta: 37
Date: 162cm, 90.7kg
Mesaje: 28
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Yadhira

Citat:
Anterior postat de Alina82 Vezi mesajul
Buna Yadhira si bine te-am gasit la tine in casutza!!!!
Si eu am avut o parte din aventurile tale doar k la mine efectul a fost doar ingrasatul excesiv...eu spre deosebire de tine dupa cura de varza si ingrasat nu am mai tinut nici o cura am zis k asta e tre sa fie si oameni grasi si m-am impacat cu ideea vreo 3-4 ani si asa am ajuns la 105.7kg.....imi venea sa plang cand am vazut cat am ajuns si in cele din urma am inteles k singura cale de a fi normoponderala e mancatul sanatos si sportul.....sanatos 100%nupot spune k mananc dar fatza de inainte mananc foarte sanatos...sport fac 6 zile pe sapt cate o ora jumam ate 1h45min depinde de chef....si asa am reusit sa scap in aproape 4 luni de 20kg....tot hipo tin si eu...sincer mi se pare cea mai usor de tinut....mananci ce poftesti....doar k ai grija la cal....bn regulile de baza le respect cu mici exceptii bineinteles....adik fara prajeli,fainoase,paine,ulei,dulciuri,zahar....in rest pap ce vreau ....mult succes iti doresc si la cat mai putine kg
Buna,

Sper ca pana de caraciun pot sa ma mandresc si eu ca am dat jos 20 kg.
Farza comica e ca eu nu ma vad grasa. Nu stiu cum sa explic... de cate ori ma duc la cumparaturi am tentatia sa ma uit la haine care ori cum nu imi vin si nu exista marimea mea. Haine stramte, haine sexy si culmea e ca, caut marimea mea si sunt dezamagita ca nu o au. Dupa ce trec peste un moment penibilsi realizez ca chiar nu au marimea mea ma duc la magzinele care au marimile xxxl.De cate ori ma uit in oglinda nu ma recunosc, nu imi vine sa cred ca sunt chiar asa de grasa. Subconstientul meu nu vrea sa realizeze ca nu mai sunt fata care eram acum 5 ani. E ciudat dar asta e.
__________________
Sunt grasutza dar in curand voi fii slabutza