View Single Post
  #34 (permalink)  
Vechi 20 iul 2011, 14:48:31
Dydee21's Avatar
Dydee21 Dydee21 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 25 mar 2011
Locaţie: hopeland, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Dieta pt hipotiroida
Date: 158cm, 115.1kg
Mesaje: 224
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 8 ori in 7 mesaje
Implicit Re: Grupul Cele 3 care au speriat kilogramele in plus ! - Concursul Slabute la Toamna, 2011

Citat:
Anterior postat de mmm Vezi mesajul
am vazut la un moment dat pe forum ca trebuie sa mananci necesarul tau de calorii fara 200-300 cal si sa mai arzi inca 200-300. asa ziceau fetele ca e slabitul sanatos.
eu nu-mi afisez al doile ticker si-mi spune cate cal sa mananc sa ma mentin :-O, cate sa slabesc 0.5 kg pe sapt cat e recomandat si cate pt targetul meu, desi zice ca la 1034 cal e infometare si oricum trebuie sa am min 1100 pt concurs, deci cred ca sunt aproape de 4 kg pe luna si chiar s-ar putea sa-mi iasa pana la sfarsitul concursului
daca mai ascult si sfaturile lui dydee, cu siguranta
Eu am auzit numerosi nutritionisti si antrenori de fitness,am si citit cam tot ce se putea citi despre diete,slabit etc si cam toti recomanda 1200 de calorii,nu mai mult..chiar zilele trecute am vazut o emisiune cu dr oz care spunea de 1200 de calorii
indiferent cate kg ai.Mai demult ma uitam la emisiunea the biggest loser unde concurenti mancau 1100-1200 de cal femeile si 1400 cal barbati si faceau 5 ore sport pe zi..bine,aia e exceptie dar dupa parerea mea atat e corect si eu atat incerc sa mananc (1100-1200 cal).Acum e alegerea fiecaruia cat si cum vrea sa manance
Mmm si la mine tot picioarele sunt problema,iti recomand exercitiile de tip cardio,de exemplu poti face tae-bo,gasesti pe torrent filmulete de downloadat si chiar programul pe care l-am inceput eu..slim in 6,din prima zi de cand am facut m-am ales cu febra la fund si picioare ceea ce inseamna ca asta iti lucreaza mai mult..il gasesti tot pe torrent sau mai uita-te pe forum ca sunt sectiuni speciale cu sport pt anumite grupe de muschi.Ai de unde alege,important e sa faci
Vom fi slabute,sexy si frumoase !
__________________


" Daca vrei sa ai ceva ce n-ai avut niciodata,e nevoie sa faci ceva ce n-ai facut niciodata! " -Alexandra Dorneanu
Răspuns cu citat