Subiect: Clubul Atkins
View Single Post
  #3424 (permalink)  
Vechi 06 feb 2013, 10:56:25
mateod's Avatar
mateod mateod este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 19 apr 2012
Locaţie: ---, Romania
Date: 166cm, 84kg
Mesaje: 200
Aprecieri acordate: 56
Am fost apreciat(a) de 59 ori in 54 mesaje
Implicit Re: Clubul Atkins

[QUOTE=mara_merkel;1218347]
Citat:
Anterior postat de mateod Vezi mesajul
Meniul, acesta arata mai pe gustul meu chiar apetisant.
Sotul, face in dupa-amiaza , seara asta shaorma, e ff buna, eu o mananc in farfurie, fara cartofi si lipie doar legume , carne si sos de smantana, care nu-i prea ok sa o mananc maine. Ma gandeam ca pe maine sunt rezolvata cu mancarea, care ramane de azi. Vad, eu totusi....
Studiezi in olanda ? sau acolo locuiesti permanent? Nutritie presupun ca studiezi optional?
Pupici,[/QUOTE

Si tu ai sot bucatar? Super tare...Si al meu e bucatarul casei iar eu sunt ajutorul lui.
Daca carnea e macra,poti manca si maine.Doar ca va trebui sa iti faci un sos mai light gen sos tzatiki care merge perfect cu shaorma.Sosul tzatiki se face din iaurt grecesc ,un catel usturoi, castravete ras si stors de zeama ,sare si putina zeama de lamaie.

Acum mi s-a facut pofta de niste frigarui de pui cu ardei copti si sos tzatiki. Yummy!
Ador lipiile...Imi fac foarte des din faina integrala, faina de ovaz si seminte macinate.

Locuiesc aici permanent.Nutritie studiez optional.
Buna dimineata slabutele,

Mara, noi impartim gatitul, totusi mai mult gatesc eu. El e carnivor, cea mai buna leguma e carnea, asa ca regimul acesta ne-a facut sa mancam asemanator.
A fost super shaorma la farfurie cu piept de pui marinat si sos tzatiki, in care a mai pus si niste vedeturi (marar, patrunjel). De data asta a fost cu smantana, este cand il facem cu iaurt. Pe viitor (cam 2 luni probabil) trebuie sa incerc si eu lipiile tale speciale. Presupun ca le amesteci toate, si apoi o intinzi si pui la copt? Pui drojdie? ce fel de seminte?
Colega, am mancat subtirel dimineata , iaurt, sper sa reusesc ca mananc hipocaloric azi

Ade, ce mai faci, cum sunt primele zile de regim?
O zi excelenta,
__________________

Daca vrei cu adevarat POTI!
Răspuns cu citat