View Single Post
  #3439 (permalink)  
Vechi 23 mai 2011, 10:10:24
Ghinduta's Avatar
Ghinduta Ghinduta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 28 apr 2011
Locaţie: Milano, Italia
Vârsta: 41
Date: 158cm, 50kg
Mesaje: 147
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (I)

Citat:
Anterior postat de Andra D Vezi mesajul
neata! ce zi frumoasa si calduroasa e la Cluj!

Ghinduta , eu nu tin Monti si habar n-am la ce te referi de ce nu e buna combinatia?
are indice glicemic mare...si atunci tinzi sa depui grasime, din cauza insulinei care creste
Citat:
Anterior postat de jess Vezi mesajul
iti zik.. deci folosesc fasole conservate caci nu-mi place sa fierb, dar ar fi de dorit sa le fierbi tu in casa. pun fasolele clatite bine in tigaia de teflon, tai o ceapa mare, praz, usturoi putin, ciuperci tot din conserva. amestec undeva putin ulei de masline cu apa si torn peste fasole. las sa fiarba. imi place sa combin fasolele cu salata verde. maninc ft multa ceapa. matusa mea spune ca tre sa am carente de vitamine de maninc asa multa ceapa
Si eu ador ceapa! ...las ca face bine, e diuretica si te ajuta sa scapi de celulita, daca ai
Citat:
Anterior postat de andutza Vezi mesajul
ce sa spun despre mine .....incerc sa devin o slabuta .....reusisem anul trecut dar intre timp m-am ingrasat deoarece facultatea de medicina nu-mi permite sa am ore fixe de masa la fel si garzile si incerc sa pap sanatos . app de ceai l-am indulcit nu pot sa il beau asa simplu ar nu cred ca mierea face rau ..nu ingrasa la fel si fructele am vazut multe comentarii in care se spune ca fructele ingrasa nu este adevarat ele sunt o sursa importanta de vitamine mai ales ca acum vine vara.
mierea are o gramada de beneficii, la fel si fructele...multe vitamine, dar trebuie sa stai atenta la cantitati pt ca ingrasa din cauza zaharului pe care il contin. E foarte sanatos sa papi miere si fructe...dar cand vrei sa slabesti, asta este, trebuie sa papi mai putin din astea. E greu...
Citat:
Anterior postat de Andra D Vezi mesajul
Fetele, eu azi am mancat pana acum 3 felii de paine unse cu miere
bine, am mancat si mancare sanatoasa, dar..cu asta am pacatuit
dar e asa buna, ooff!!

Diana, bine-ai venit! succes cu toate! si eu tin hipocalorica, se vad rezultatele, doar ca la mine foarte foarte inceeeet.. am un organism mai lent si probabil de-asta.. nu stiu.. sau poate prea multe abateri..
Ii prea bna painea cu miere...mie mi-e tare greu sa pap putina daca incep.
Citat:
Anterior postat de BantiQ Vezi mesajul
o intrebare e cam rau sa pai seara casa
fulgi de porumb?
ai papat? O fo buni?
Ghinduta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1350 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 833 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]