View Single Post
  #3538 (permalink)  
Vechi 20 feb 2012, 11:25:33
nicoles23's Avatar
nicoles23 nicoles23 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 08 dec 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Dieta: Incerc sa maninc sanatos :)
Date: 163cm, 58.8kg
Mesaje: 1.004
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 3 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

BUna dragelor,

iar revin si eu dupa o absenta mare, v-am citit dar nu am scris.

sincer, imi pare rau simo ptr toata situatia prin care treci...si ca sia lte fete, pot sa zic ca nu e nimic mai trist pe lume decat sa ti se desparta parintii.
Eu am fost deja casatorita, cand ai mei au divortat oficial, erau despartiti de ceva vreme, si tot a fost greu. Si acuma e greu, ca trebuie sa te asiguri ca i vizitezi pe toti in mod egal si dinastea. Nu e usor, si e ceva ce te marcheaza pe viata.

In ce priveste relatia cu sotul, sunt o binecuvintata de D-zeu. Noi dupa 7 anid e casaorie am facut primul copil, si am stiut din start ca vrem 2. Am avut timp de certuri, copilari, prostii impreuna. SI acuma ne mai prostim, dar e clar ca suntem mult mai maturi.
Copii ne-au legat, sotul se implica mult maia les ca sunt baieti. Daca are ceva program seara,incearca sa il puna dupa ce culcam copii, m ajuta cu spalat vase, nu comenteaza de mancare, curatenie, ptr ca oricat de mult as vre nu mai reusesc sa le fac ca si inainte cand eram doar noi 2, sau doar un copil.

Pentru cele ce mai doriti un copil...bravo voua, e super dar trebuie sa fi-ti constienti ca si cupluc a vine cu responsabilitati in plus si munca in plus, care terbuie facuta in aceleasi 24 ore. Nu primim ore in plus .

Daca avem nopti bune in care copii dorm, suntem fresh amindoi, ne ciupim si giugiulim toata ziua. Si cand nu e chiar asa cum am fi vrut noi cu odihna este foarte multa intelegere din partea amindoura.

Nu cred ca suntem mai maturi decat altii, cred doar ca am stiut foarte bine in ce ne bagam cand am zis ca vrem 2 copii si unu dupa altul. In definitiv a fost decizia amindoura, nu doar a mea, deci copii nu sunt doar responsabilitatea mea, la fel nici casa.

Doamne ajuta, Simo sa se rezolve toate problemele cand va mutati singuri.

In rest, la noi febra, muci, acuma e la cresa sabi, dar parca stau ca pe ace sa ma sune in caz ca nu e ok.
Tavia zi-noapte a dormit bine, dar vineri si simbata noaptea a fost de cosmar. Trece

Felicitari ptr rezultatele la dieta fetele. Sunte-ti o adevarata inspiratie. Ma uit al voi cum se duc kg-le si ma motivez la sport si alimentatie sanatoasa.

App, ieri sotul a stat cu copii si eu am facut 45 min de start walking. A fost super.

va pup, mai fac papa la bebe si acusi ma prgatesc de controlul la san. Va zic cum a fost

__________________
nicoles23, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Răspuns cu citat