View Single Post
  #36 (permalink)  
Vechi 17 mai 2021, 07:58:47
Narawen's Avatar
Narawen Narawen este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 23 mar 2010
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Vegană, fără alimente procesate și/sau cu aditivi
Date: 171cm, 71.4kg
Mesaje: 932
Aprecieri acordate: 122
Am fost apreciat(a) de 657 ori in 346 mesaje
Implicit Re: Slăbire în 2021

Citat:
Anterior postat de lidiuta Vezi mesajul
FELICITARI!!!! Ce mananci concret? De unde iti iei energia?
Mulțumesc! Am o alimentație bazată în principal pe alimente neprocesate, salate imense de verdețuri și legume cu tofu, fasole, năut, cereale integrale, fructe. Pe lângă astea consumam cantități prea mari de grăsimi din nuci, alune, semințe și unturile din ele, pe care acum le-am redus substanțial până voi ajunge îmi doresc.
Legat de energie, am zile în care sunt, într-adevăr mai obosită, dar sunt poate 3 zile într-un an când nu fac minim 10000 de pași. Îmi place să ies la plimbare, să mă bucur de natură și să ascult cărți audio. Sunt zile când nu aș prea vrea să mai ies când am 7-8000 de pași făcuți, dar descopăr de fiecare dată că mă simt mult mai bine odată ce ies. Mersul îmi dă energie. Prea multe zile cu 15-18-20.000 de pași mă epuizează și pe mine, deși, când călătoresc, mențin cam 18000-20000 de pași zilnic.
Și evident, îmi iau energia din prea multă mâncare, că dacă n-ar fi prea multă, aș fi slabă la cât de mult umblu.
Narawen, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Narawen, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2246 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1729 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1730 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Narawen:
lidiuta (17 mai 2021), nikytour (17 mai 2021)