View Single Post
  #3647 (permalink)  
Vechi 24 sep 2018, 11:44:53
ladyamneth's Avatar
ladyamneth ladyamneth este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 01 feb 2011
Locaţie: Bucuresti It, Romania
Vârsta: 42
Dieta: -
Date: 167cm, 57kg
Mesaje: 3.034
Aprecieri acordate: 1.250
Am fost apreciat(a) de 1.888 ori in 1.156 mesaje
Implicit Re: Jurnalul meu..Lidiuta

Citat:
Anterior postat de lidiuta Vezi mesajul
N-am mai scris de ceva vreme, dar mi-am făcut tabele în care trec ce mănânc şi cât mă mişc în fiecare zi. Două mici probleme cu sănătatea, dar care puteau deveni serioase, m-au readus forţat la ideea de dietă şi la respectarea meniurilor: problemele cu fierea, pt care am ţinut regim strict şi am luat tratament prescris de dr de familie şi o entorsă cu care m-am ales vineri. Mi-am dat seama deci că dietă pt fiere trebuie să ţin cam mereu, iar tonifierea prin sport şi kilograme cât mai puţine ajută gleznele mele firave.
Deci acum sunt în faza în care îmi doresc din toată inima să slăbesc, nu să mă menţin. O să lupt pentru acest lucru!
O săptămână bună să avem!
Multa sanatate in primul rand si mult succes, sa ajungi cat de repede unde ti-ai propus
__________________

“Take care of your body. It’s the only place you have to live.” ~ Jim Rohn
ladyamneth, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
ladyamneth, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2167 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1650 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui ladyamneth:
adinico (25 sep 2018)