View Single Post
  #368 (permalink)  
Vechi 08 nov 2011, 18:24:14
rozica1965's Avatar
rozica1965 rozica1965 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa expert
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 aug 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 58
Dieta: gastric sleeve
Date: 154cm, 77kg
Mesaje: 68.156
Aprecieri acordate: 47.414
Am fost apreciat(a) de 45.907 ori in 24.999 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit Mihaela1006

Citat:
Anterior postat de Mihaela1006 Vezi mesajul


Draga mea Rozi ce bucurie sa vad ca m-ai vizitat

am intrat sa vad o reteta si am gasit casuta bine ingrijita de tine, multumesc frumos
De la o vreme am schimbat multe in meniu din diferite considerente economice si din pacate nu am mai tinut nici Montignac, desi nu am abdicat total. Mananc multa paine, partial pentru ca deseori mi-e mai foame pentru ca nu am timp sa mananc cele 5 mese ale mele zilnice... lucrez intr-un loc din care nu pot pleca pe jos din cauza cainilor si cel mai apropiat si singurul magazin e la un Lukoil unde nu se gaseste decat junk food, asa ca daca nu imi iau de mancare si apa de acasa sunt ca in mijlocul desertului
Ce ma salveaza e totusi cantitatea de mancare pe care o suporta stomacul meu, limitata de buna obisnuinta a ultimilor ani. Asa ca am sub 59 de kile
Imi propun sa rezist eroic, dar azi singurul lucru pe care l-am gasit comestibil a fost o paine alba... nu am mai gustat paine alba, dar sa mai si mananc, de mai bine de patru ani... aproape un cincinal a fost oribila dar foamea mea era ca de la sapte dimineata la 3 dupa-amiaza fara sa mananc altceva decat o lingura de branza de burduf - asta fara mamaliga sau macar un ardei nu e superoferta si acasa, la ora 4, am mancat iar macar pentru bucuria de a gasi ceva de mancare cu gust, diferit de pufosenia aia de paine alba.
Ma duc acum sa fac niste prajituri pentru ca maine e o zi mare O prajitura Albinita si o Negresa Pentru ca, fetelor, slabutelor sau care veti fi slabute, maxima strictete nu ne aduce nici o bucurie si avem mare nevoie ca macar din cand in cand sa ne bucuram ca avem papile gustative. In rest, am gasit niste retete super, simple si dietetice, mai mult dupa ureche si care mi-au umplut viata de arome, dandu-mi si satisfactia ca am in fata o mancare dietetica si sanatoasa, sau dimpotriva, adaugand ca exceptie o reteta a bunicii pe lista de mancaruri pe care trebuie sa le savurezi cat mai rar. Despre ele, in postarea viitoare


Rozi, te pup cu drag
Draga mea,cum,papi tu paine?..........Eu tot asa,imi mai infig coltii in cate o chifla pe la servici..............si am mancat multeeeeeeee dulciuri de la copii. M-am bucurat ca nu am luat prea mult in greutate,credeam ca am pus 10 kg dupa cum am bagat in mine numai prostii. Dar mare mi-a fost surpriza cand am vazut ca am luat doar 3 kg in doua luni de nebunii. E si asta un semn bun........inseamna ca nu ma mai ingras in ritm alert ca inainte..........Te pup si eu si inca odata LA MULTI ANI !!!!!!!!!!!!!