View Single Post
  #37 (permalink)  
Vechi 21 aug 2010, 23:58:03
Alina82's Avatar
Alina82 Alina82 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 17 mai 2010
Locaţie: București, Romania
Vârsta: 42
Dieta: o hipocalorik personalizata de mine
Date: 175cm, 80.5kg
Mesaje: 16.416
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 223 ori in 94 mesaje
Implicit Re: Un jurnal numit speranta - Noa

Citat:
Anterior postat de Noa Vezi mesajul
Luni dimineata ma cantaresc iar.Acum am un moment de cadere,pentru ca fusta mea de blugi pe care n-am mai imbracat-o de o saptamana sta la fel de fixa pe mine.
M-a incantat pe mine acel 100 dar era pe nemancate dimineata si fara haine.Slabesc greu, foarte greu si asta ma deprima groaznic.Dar e bine ca pot sa scriu aici sa-mi vars oful.Barbata-miu tine si el regim si mananca exact aceleasi chestii ca si mine,ba chiar a mai baut si cate o bere si a slabit deja 4 kilograme.Am o ciuda pe el!!
Cand stau acasa e bine, pot sa tin bine foamea sub control,dar cand plec, mai ales la cumparaturi e jale.Acum umblu prin malluri de nebuna ca incepe fii-mea clasa I si-i caut ce-i trebuie.Imi si place sa-i aleg eu toate alea cat mai roz, cat mai frumoase. Dar dupa cateva ore de umblat,ma apuca o foame... Sunt mandra de mine insa ca n-am cedat ispitei de a ma aseza la Mac si a-mi comanda un meniu Fish,motivand ca o data nu se intampla nimic. Nu, am fost tare si mi-am luat o salata mediteraneana de la restaurantul libanez . Nici n-am putut s-o mananc pe toata.
Si cu toate astea dau jos fff greu.Miscare nu fac, recunosc, asta daca nu se pun la socoteala kilometri parcursi prin mall de ma usturau talpile. Totusi am inceput de vreo cateva zile sa fac abdomene.Nu fac decat vreo 3 serii dar simt febra musculara si sunt multumita macar de atat.
Cum spuneam, ma duc incet dar sigur spre Monti, desi eu tot nu pot sa pricep cum poti sa slabesti cu omleta prajita in ulei si telemea.
Cel mai greu mi se pare cand ma scol dimineata si ma gandesc: ,,Astazi ce mai mananc?" Asta ma streseaza rau de tot.Eu ma plictisesc repede de aceleasi mancaruri si trebuie sa variez ca altfel intru in depresie.De exemplu pieptul de pui la gratar e pedeapsa suprema. Nu pot sa-l suport.Parca scrie pe el ,,mancare de regim"si din cauza asta il detest asa de tare.
Maine as face o fasole verde cu carne de vitel si ardei copti.Sa vedem! Oricum, trebuie sa mai aspresc putin regimul daca vreau sa se vada un cat de mic rezultat.
Noa nu te demoraliza asa usor...stii nici la mine primele vreo 5 kg nu se cunosteau(probabil erau lichidele care se duceau nush)nici nu era vizibil,nici la haine nu simteam nik doar cantarul era cel care imi dadea curaj.Dupa aia am inceput putin cate putin sa simt intai la haine,incepusera si ele sa nu mai crape pe la cusaturi,poi intrau vreo 2 degete in blugi si akm vreau sa iti spun k blugii care plezneau pe mine ii bag ca pe pantalonii de trening.Deci ai rabdare si incredere in cantar si ai sa vezi k usor usor o sa se vada.Cat despre mancare si eu am cam aceeasi problema,ma plictisesc de mancat mereu acelasi lucru dar cauta pe aici sau pe net retete dietetice si ai sa vezi k poti diversifica si ies niste mancaruri foarte bune.Intra pe aici la sport cand ai timp si vizioneaza diverse tipuri de activitati imposibil sa nu te atraga ceva,pt k eu in trecut nu ma tineam de nici un sport pt k ma plictiseam...akm am avut rabdare si mi-am cautat activitatile care imi plac si uite k de 3 luni si o sapt nu le-am lasat balta.Te supara pieptul de pui la gratar,fa-l la cuptor cu ceva legume sau gaseste mancaruri cu piept de pui care sa iti plak.Hai curaj k se poate si ai sa vezi pe masura ce scazi si incepe sa fie vizibil cat de bn o sa te simti si cum o sa prinzi puteri.
Ps-de cantarit asa si trebuie sa te cantaresti dimineata dupa pisu matinal...in timpul zilei din diverse motive greutatea poate varia
__________________
Jurnal Alina82
...atunci cand vrei ceva.....imposibilul devine realitate......