View Single Post
  #37 (permalink)  
Vechi 05 nov 2010, 20:08:01
Livia89's Avatar
Livia89 Livia89 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 28 iul 2010
Locaţie: Oradea, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Pesco-vegetariana hipocalorica
Date: 156cm, 50.2kg
Mesaje: 1.907
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Eu...slabuta fara stres! - Jurnal kika9

hey ia te uita ca am dat si eu de tine

ultimul pasaj pe care l-ai scris sa stii ca imi aminteste de cum eram eu jignita in fiecare zi in gimnaziu si liceu nu o sa inteleg niciodata rostul acelor rautati

insa, acum ca am reusit sa slabesc atat de bine, si mi se intampla reversul la tot pasul, nu uit niciodata acest lucru: e doar dovada ca lumea asta e prea atenta la detalii si superficiala

ca sa iti raspund si la ce mi-ai scris tu: am reusit in fiecare vara din ultimii 4 ani sa slabesc pana la 55 kg, cand stagnam... si din lipsa de informare, ma lasam de sport si puneam acele kg la loc insa am descoperit slabutele, mi-am dat seama cum sa ma lupt cu stagnarea, fetele ma sustin cand mi se termina rezervele de rabdare... si asa am reusit

te voi sustine si eu pe tine azi ce ai papat? e bine ca ti-ai dat seama ca nu ai facut bine sa o tulesti din casa fara mic dejun, dar sa nu se mai intample, e masa care ne inlocuieste nutrientii consumati pe timpul somnului

hai ca arunc un ochi pe meniurile tale
Livia89, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1667 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1150 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1151 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]