View Single Post
  #37 (permalink)  
Vechi 11 nov 2010, 14:10:40
VentoFreddo's Avatar
VentoFreddo VentoFreddo este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Jurnal Scorpia - Nu credeam ca dupa o nastere voi avea atatea probleme

Buna Gaby!Posteaza aici meniul si intrebarile pt mine, asa raman in casuta ta daca pe viitor vreo fata va dori sa se inspire din experienta taPlus ca eu le vad oricum, ca te tin sub observatie
Ma bucur ca te familiarizezi cu Monty, te-ai lamurit pe propria piele ca dietele cu putine calorii nu au rezultat decat pe termen scurt..cu Monty e altceva, inveti sa mananci corect si pe termen lung, cu rezultate care nu dispar in timp
Meniul e bine, incet incet o sa renunti si la zahar..
la pranz poti manca o salata mare pe langa pieptul ala, asigura-te ca maresti portiile treptat pana vei ajunge in jur de 1300-1400, important e sa ai in meniu multe alimente cu proteine.
Uite o mica lista cu acestea:
pipote pui
ton in ulei de masline
peste
salata verde
portocale
mandarine
morcov crud
carne de curcan
fasole boabe
merluciu(nasello,merluzzo)
iaurt grecesc degresat
naut fiert
somon afumat

Combina-le cu salate de legume crude si nu ai cum sa gresesti!
M-ai intrebat daca trecand de la hipo la monty stagnezi..e posibil, eu asa am patit, dar ai rabdare si intr-o luna se "regleaza" totul, e normal, nu?mi se pare ca am luat 2 kg, nu mai tin bine minte, da si cand am inceput sa scad..n am mai stagnat deloc!E drept ca am tinut f strict, fara zahar, faina alba, fructe nepermise...si am combinat corect alimentele.
E simplu, sper sa reusesti si tu!!Pup, o zi buna!
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]