Subiect: Jurnal Sylvester
View Single Post
  #37 (permalink)  
Vechi 05 oct 2011, 21:25:14
Sylvester's Avatar
Sylvester Sylvester este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 24 nov 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Michel Montignac
Date: 172cm, 55kg
Mesaje: 742
Aprecieri acordate: 3
Am fost apreciat(a) de 2 ori intr-un mesaj
Smile Re: Jurnal Sylvester

Ce mai petrece Eva noastra ... cate cadouri si minunatii trebuie sa fi primit ea la 28 de anisori!!! Abia astept sa ne povesteasca cum a petrecut azi, fiindca se pare c-a avut o zi tare luuuunga! Sa nu treaca ea deloc prin Jurnale sau prin Gasca...

Uite si de la mine inca ceva: .

Eu am avut o zi destul de placuta, am mancat conform, ca de obicei ... putin prea banal meniul de azi, aceleasi cereale mixte la MD cu zmeurica si afine, cu merisoare si lapte conform, apoi o salata cu ton si oua de prepelita la pranz, cioco conforma la desert si fructe delicioase seara .

Ma-ntreb daca voi reusi vreodata sa renunt la fructe seara, la cina, in favoarea unei salate sau a unei alte mancari normale... Sunt topita dupa fructe, dupa mere mai exact! si ma simt foarte bine asa. consider ca iau multi nutrienti din drojdia de bere, goji, oua prepelita, cereale, peste si salata la pranz... nu mai vreau Tnuva Cottage la cina si nici salata banala de verdeturi- biaqqqq!


Cand ne vom muta acasa la noi, vom avea si masina de facut paine si voi face paine conforma si voi mai schimba MD-ul (sincer, deja mi se cam taie pofta de aceleasi cereale, in acelasi format, in acelasi bol, cu aceeasi scortisoara peste...). Ma gandeam sa pap atunci paine conforma prajita, cu gem conform si branza degresata (aici sunt multe semne de intrebare, pentru ca eu m-am ingrasat cand am mancat branza scursa de zer si nu stiu unde gasim in Ro branza cu adevarat conforma...).

Am mai vazut prin meniurile lui Monti si biscuiti de secara la MD... am mai vazut si cele doua zile de MD cu omlete si mezeluri... numai cand am fost plecata din tara am mancat oua si branza la MD, in rest nu prea... uneori ma gandesc ca un astfel de MD ar strica tot ce am reusit eu sa fac pana acum- sa ajung si sa ma mentin la greutatea asta... Poate imi spuneti si voi daca mancati si astfel de MD in fiecare saptamana...


As vrea sa ii fac o surpriza sotului meu si sa ii gatesc in weekend... vreau sa mancam omleta la MD cu mezelurile de curcan pe care i le cumpar lui (conforme), cu rosii si ciuperci, cu parmezan, cu o cana de ceai... La pranz ma gandeam sa fac niste somon la cuptor, pe pat de vinete, dovlecei si ceapa... apoi as vrea sa ii fac si o prajitura cu ciocolata de la Monti (am mai facut o data, a iesit minunat, nu-mi venea sa cred ca e conforma)... Sa vedem ce ne mai rezerva viitorul, sper sa nu trebuiasca sa plecam din oras, ca sa pot sa ma tin de planurile gastronomice



Astept vesti de la voi, sa imi mai sugerati niste preparate care ar merge pentru weekend, ceva special... poate stiti si altceva decat ce am enumerat eu...



Haideti, iesiti la interval, suratelor

Sylvester, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1979 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1462 kcal/zi. Pentru a slăbi 1,5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1721 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]