Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal Sylvester

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #31 (permalink)  
Vechi 02 oct 2011, 18:21:51
eva 9's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 28 feb 2011
Locaţie: -, Romania
Date: 165cm
Mesaje: 2.621
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 8 ori in 6 mesaje
Implicit Re: Jurnal Sylvester

Citat:
Anterior postat de Sylvester Vezi mesajul
Spunea Lala in Gasca ca au reinceput Nevestele disperate

Nu stiam ca a aparut deja primul episod, dar cred ca mai astept, mai rezist pana se mai aduna , sa ma uit la 2-3 episoade o data, sa ma satur . Si sa rontzai mere delicioase in timpul asta . Chiar ma gandeam in timp ce ma uitam mai demult la seriile trecute la cat de mult mi-ar placea sa am in jur o gasca de prietene apropiate, cu care sa joc Rummy sau poker saptamanal, sa avem noi zile dedicate anumitor ritualuri de genul asta... Apoi sa mergem cu prajituri conforme unele la celelalte, sa facem mini-petreceri... Sa ne fim mereu aproape una alteia.. ar fi frumos sa fie asa si in viata de zi cu zi....

Voi aveti parte in viata de zi cu zi de asa ceva?
eu nu am prieteni aici... numai pe voi va am
si nici cei pe care ii credeam prieteni si i am lasat in urma acasa, majoritatea s au dovedit a nu fi..
Greutatea este incorecta. eva 9, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
  #32 (permalink)  
Vechi 02 oct 2011, 18:32:25
Sylvester's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 24 nov 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Michel Montignac
Date: 172cm, 55kg
Mesaje: 742
Aprecieri acordate: 3
Am fost apreciat(a) de 2 ori intr-un mesaj
Smile Re: Jurnal Sylvester

Citat:
Anterior postat de eva 9 Vezi mesajul
eu nu am prieteni aici... numai pe voi va am
si nici cei pe care ii credeam prieteni si i am lasat in urma acasa, majoritatea s au dovedit a nu fi..


Suntem aici, nu plecam nicaieri

E greu printre straini, mai ales printre nazistii de nemti ....

Cred ca noi am putea vorbi mult mai usor pe mess.
Sylvester, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1979 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1462 kcal/zi. Pentru a slăbi 1,5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1721 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #33 (permalink)  
Vechi 02 oct 2011, 18:37:21
eva 9's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 28 feb 2011
Locaţie: -, Romania
Date: 165cm
Mesaje: 2.621
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 8 ori in 6 mesaje
Implicit Re: Jurnal Sylvester

Citat:
Anterior postat de Sylvester Vezi mesajul


Suntem aici, nu plecam nicaieri

E greu printre straini, mai ales printre nazistii de nemti ....

Cred ca noi am putea vorbi mult mai usor pe mess.
ssssssssssssshhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh hhhhhhhhhh
nu zice de nazisti ca imi dau foc la casa!!!!
shhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh

pai da mi privat
Greutatea este incorecta. eva 9, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
  #34 (permalink)  
Vechi 02 oct 2011, 18:44:04
Sylvester's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 24 nov 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Michel Montignac
Date: 172cm, 55kg
Mesaje: 742
Aprecieri acordate: 3
Am fost apreciat(a) de 2 ori intr-un mesaj
Smile Re: Jurnal Sylvester

Am gasit niste informatii despre germenii de garu incoltit, poate va ajuta:


"Germenii de grau sunt embrionii semintelor de grau, bogati in proteine, fibre, grasimi nesaturate, vitamina E, vitamina B1, B2, B6, fosfor, zinc, tiamina, magneziu si acid pantotenic.

Care sunt beneficiile aduse sanatatii de germenii de grau?

Avand in vedere numarul mare de substante nutritive esentiale din germenii de grau, acestia aduc o multitudine de beneficii sanatatii noastre.

In primul rand, germenii de grau ajuta la reducerea nivelului colesterolului din sange, prin urmare, reduc riscurile problemele cardiovasculare. Germenii de grau contribuie si la imbunatatirea stocarii energiei in muschi si, de asemenea, sporesc rezistenta si vitalitatea organismului.

Germenii de grau contin octacosanol (nutrient) ce ajuta la imbunatatirea reflexelor corpului si pot fi folositi ca supliment si pe perioada unui regim de slabire."

In plus, acestia ajuta la imbunatatirea proceselor de utilizare oxigenului de catre organism. Germenii de grau contribuie si la echilibrarea metabolismului si cresc abilitatea corpului de a face fata stresului.

Germenii de grau contin antioxidanti

Germenii de grau contin o foarte mare cantitate de vitamina E complexa, ce include si antioxidanti naturali. Prin urmare, ajuta la prevenirea bolilor cardiace, a cancerului si a imbatranirii.

Germenii de grau protejeaza muschii, sangele, plamanii si ochii. Ei previn formarea cheagurilor de sange si contribuie la intarirea sistemului imunitar.

Acidul folic din germenii din grau ajuta la scaderea nivelului de hemocisteina si previne astfel deteriorarea arterelor. Vitamina B ajuta si la digestie, repararea tesuturilor si mentine pielea sanatoasa.

Germenii de grau sunt o bogata sursa de fibre naturale, esentiale pentru a mentine functionarea eficienta a intestinelor. Ei sunt de folos si in cazul constipatiei.

Cum se pastreaza germenii de grau

Germenii de grau contin grasimi nesaturate, iar acestea reprezinta unul dintre motivele pentru care germenii de grau rancezesc foarte repede. Germenii de grau in stare bruta sunt destul de dificil de pastrat.

Daca ii pastrezi intr-un borcan sigilat, ei pot rezista pana la aproape un an. Dar, o data ce ai deschis borcanul, trebuie sa il depozitezi la frigider. Asigura-te ca germenii de grau sunt de fiecare data depozitati intr-un recipient inchis ermetic.

Germenii de grau congelati pot avea o perioada de valabilitate pana la noua luni.

Cum poti consuma germenii de grau

Germenii de grau pot fi consumati in mai multe feluri. Ei pot fi adaugati la o varietate de retete, fiind un ingredient nutritional care de multe ori face diferenta in gustul alimentelor.

Sunt folositi la prepararea painii, clatitelor, waffelor, placintelor, prajiturilor, cerealelor, in shakeurile din lapte si mai pot fi consumati cu iaurt.
Sylvester, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1979 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1462 kcal/zi. Pentru a slăbi 1,5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1721 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #35 (permalink)  
Vechi 02 oct 2011, 19:14:25
Sylvester's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 24 nov 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Michel Montignac
Date: 172cm, 55kg
Mesaje: 742
Aprecieri acordate: 3
Am fost apreciat(a) de 2 ori intr-un mesaj
Smile Re: Jurnal Sylvester

Citat:
Anterior postat de eva 9 Vezi mesajul
ssssssssssssshhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh hhhhhhhhhh
nu zice de nazisti ca imi dau foc la casa!!!!
shhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh

pai da mi privat

Bine, bine, nu zic nimic de nazisti
Sylvester, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1979 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1462 kcal/zi. Pentru a slăbi 1,5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1721 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #36 (permalink)  
Vechi 03 oct 2011, 22:45:39
Lala26's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 14 iul 2011
Locaţie: Rm Valcea, Romania
Vârsta: 32
Dieta: Montignac
Date: 162cm, 55kg
Mesaje: 479
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Sylvester

Citat:
Anterior postat de Sylvester Vezi mesajul
Spunea Lala in Gasca ca au reinceput Nevestele disperate

Nu stiam ca a aparut deja primul episod, dar cred ca mai astept, mai rezist pana se mai aduna , sa ma uit la 2-3 episoade o data, sa ma satur . Si sa rontzai mere delicioase in timpul asta . Chiar ma gandeam in timp ce ma uitam mai demult la seriile trecute la cat de mult mi-ar placea sa am in jur o gasca de prietene apropiate, cu care sa joc Rummy sau poker saptamanal, sa avem noi zile dedicate anumitor ritualuri de genul asta... Apoi sa mergem cu prajituri conforme unele la celelalte, sa facem mini-petreceri... Sa ne fim mereu aproape una alteia.. ar fi frumos sa fie asa si in viata de zi cu zi....

Voi aveti parte in viata de zi cu zi de asa ceva?
E extraordinar, stiam ca e bun, dar chiar asa de bun....am ras cu lacrimi ! Dar acum astept cu nerabdare urmatorul ep, asa ca mai bine faceam daca asteptam sa se mai stranga. Din pacate, fiind la fac in bucuresti, mi-am lasat o parte dintre prietenii apropiati acasa..iar aici am o minigasca, formata cam tot din persoane de la valcea, pe care le stiu de mult timp... La buc..hmm, o experienta dezamagitoare, in ceea ce priveste prieteniile- am dat peste tot felul de caractere pentru care nu poate decat sa-mi para rau. In rest, cunostinte, persoane cu care te duci la o cafea, la o apa plata, cu care joci un poker, prieteni la bine, mai exact. Prieteni adevarati...ohoo, cred totusi ca putini oameni se pot mandri cu asa ceva! Cu asa ceva cu adevarat, pentru ca mai devreme sau mai tarziu, isi mai da cate unul arama pe fatza si iti zdrobeste inima..la propriu.
__________________
Punish the sin, but love the sinner
Lala26, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1928 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1411 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #37 (permalink)  
Vechi 05 oct 2011, 21:25:14
Sylvester's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 24 nov 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Michel Montignac
Date: 172cm, 55kg
Mesaje: 742
Aprecieri acordate: 3
Am fost apreciat(a) de 2 ori intr-un mesaj
Smile Re: Jurnal Sylvester

Ce mai petrece Eva noastra ... cate cadouri si minunatii trebuie sa fi primit ea la 28 de anisori!!! Abia astept sa ne povesteasca cum a petrecut azi, fiindca se pare c-a avut o zi tare luuuunga! Sa nu treaca ea deloc prin Jurnale sau prin Gasca...

Uite si de la mine inca ceva: .

Eu am avut o zi destul de placuta, am mancat conform, ca de obicei ... putin prea banal meniul de azi, aceleasi cereale mixte la MD cu zmeurica si afine, cu merisoare si lapte conform, apoi o salata cu ton si oua de prepelita la pranz, cioco conforma la desert si fructe delicioase seara .

Ma-ntreb daca voi reusi vreodata sa renunt la fructe seara, la cina, in favoarea unei salate sau a unei alte mancari normale... Sunt topita dupa fructe, dupa mere mai exact! si ma simt foarte bine asa. consider ca iau multi nutrienti din drojdia de bere, goji, oua prepelita, cereale, peste si salata la pranz... nu mai vreau Tnuva Cottage la cina si nici salata banala de verdeturi- biaqqqq!


Cand ne vom muta acasa la noi, vom avea si masina de facut paine si voi face paine conforma si voi mai schimba MD-ul (sincer, deja mi se cam taie pofta de aceleasi cereale, in acelasi format, in acelasi bol, cu aceeasi scortisoara peste...). Ma gandeam sa pap atunci paine conforma prajita, cu gem conform si branza degresata (aici sunt multe semne de intrebare, pentru ca eu m-am ingrasat cand am mancat branza scursa de zer si nu stiu unde gasim in Ro branza cu adevarat conforma...).

Am mai vazut prin meniurile lui Monti si biscuiti de secara la MD... am mai vazut si cele doua zile de MD cu omlete si mezeluri... numai cand am fost plecata din tara am mancat oua si branza la MD, in rest nu prea... uneori ma gandesc ca un astfel de MD ar strica tot ce am reusit eu sa fac pana acum- sa ajung si sa ma mentin la greutatea asta... Poate imi spuneti si voi daca mancati si astfel de MD in fiecare saptamana...


As vrea sa ii fac o surpriza sotului meu si sa ii gatesc in weekend... vreau sa mancam omleta la MD cu mezelurile de curcan pe care i le cumpar lui (conforme), cu rosii si ciuperci, cu parmezan, cu o cana de ceai... La pranz ma gandeam sa fac niste somon la cuptor, pe pat de vinete, dovlecei si ceapa... apoi as vrea sa ii fac si o prajitura cu ciocolata de la Monti (am mai facut o data, a iesit minunat, nu-mi venea sa cred ca e conforma)... Sa vedem ce ne mai rezerva viitorul, sper sa nu trebuiasca sa plecam din oras, ca sa pot sa ma tin de planurile gastronomice



Astept vesti de la voi, sa imi mai sugerati niste preparate care ar merge pentru weekend, ceva special... poate stiti si altceva decat ce am enumerat eu...



Haideti, iesiti la interval, suratelor

Sylvester, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1979 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1462 kcal/zi. Pentru a slăbi 1,5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1721 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #38 (permalink)  
Vechi 05 oct 2011, 21:46:30
Sylvester's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 24 nov 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Michel Montignac
Date: 172cm, 55kg
Mesaje: 742
Aprecieri acordate: 3
Am fost apreciat(a) de 2 ori intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal Sylvester

M-ati intrebat cum am slabit si cum am reusit sa ma mentin... Raspunsul este: am slabit usor si m-am mentinut extrem de greu pana la Montignac.
Momentul cel mai important care m-a determinat sa slabesc a fost in ziua in care am probat o bluza bleu, superba, care pocnea pe mine la propriu! Mi-era frica sa respir, sa fiu sigura ca nu raman in sutien . Aveam 72 de kg si mare potential de ingrasare... Imi placea sa mananc seara, uneori ma duceam "pe furis" in bucatarie dupa ce luam cina si mai mancam ceva- o sarmaluta, o felie de paine, alune, prajitura... orice era prin frigider... Eram cumva resemnata ca nu voi fi niciodata slaba si ca asta e conformatia mea si ca degeaba ma cearta ai mei mereu si imi spun ca ma fac "cat malu'", ei tot ma vor iubi si cu asta basta... eram asa plinuta ca tot timpul mi se toceau blugii intre picioare pana se rupeau aproape... Mergeam la sala, mergeam la alergat, dar compensam imediat cu mancare... practic sportul nu ma ajuta sa slabesc, ci sa nu ma mai ingras.... Uffffff... mi se ridica parul in cap cand mi-amintesc...

asa, sa revin....

ramasesem la bluza minunata pe care am probat-o... era superba, imi imaginam cum mi-ar fi stat cu ea daca as fi fost si eu slaba...
Asadar, am cumparat bluza, am impachetat-o frumos, am mers si am mancat cel mai mare Profiterol din viata mea, cu inghetata si alte urgii culinare prin ea...

Ajunsa acasa, am luat toate cartile si revistele posibile cu diete si am ales de acolo mancarurile ce erau cel mai des intalnite in diete- branza topita, fulgii de porumb , legumele, branza - nu ma spuneti lui Monti .

Mi-am facut singurica un regim alimentar de care ma tineam zilnic cu strictete. Pe langa asta, faceam sport acasa, in living, in fata unei oglinzi de pe usa. Alergam o ora pe muzica house, apoi faceam fandari abdomene, exercitii pentru picioare... tot ce imi aminteam de la instructorul de la sala... Faceam exercitii pana la epuizare. Eram tare fericita fiindca imi crestea treptat si rezistenta si transpiram foarte mult


{revin cu povestea, tocmai mi-a venit sotul acasa de la fotbal}- merge o data pe saptamana sa se mai relaxeze .
Sylvester, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1979 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1462 kcal/zi. Pentru a slăbi 1,5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1721 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #39 (permalink)  
Vechi 05 oct 2011, 22:25:23
Sylvester's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 24 nov 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Michel Montignac
Date: 172cm, 55kg
Mesaje: 742
Aprecieri acordate: 3
Am fost apreciat(a) de 2 ori intr-un mesaj
Smile Re: Jurnal Sylvester

Asa... sa revin...

Asa am slabit aproape 20 de kg, adica aveam cam tot atatea kg cate am acum, in jur de 55... Dupa asta tot am avut fluctuatii... am intrat la facultate si nu aveam bani deloc sa imi cumpar paine integrala si alte mancaruri cu care imi obisnuisem organismul... in facultate mancam paine alba, mere, pate, mezeluri ieftine... evident, nici sport nu mai faceam fiindca nu aveam unde, iar in parc nu ma puteam duce la ora 8-9 cand ajungeam seara de la facultate.... apoi am mai avut o perioada in care am slabit, cand trecusem printr-o perioada grea si fumam foarte mult si nu mancam... si tot asa pana cand am ajuns sa mananc un baton Fibrobar si 2 mere/zi. Mi-a picat parul, pielea mi se descoama, aveam cearcane...aratam rau... pana intr-o zi cand l-am descoperit pe Montignac. Si l-am descoperit pur intamplator, ea o discutie intre sefii mei la birou. Nu am intervenit in acea discutie, am ascultat cuminte si am cautat seara pe internet despre acest Montignac . Am fost sceptica initial, fiindca era mult prea multa mancare in meniul propus de el... am inceput treptat, am cumparat cate un aliment conform in fiecare zi si tot asa... si mi-a fost usor sa nu am abateri, fiindca pentru mine deja era o schimbare uriasa de la a nu manca nimic la atata festin conform ... Si de cativa ani eu nu am abateri; sunt multumita ca pot manca linistita, fara sa am fobia ingrasarii.. ... am mai luat in greutate cand incepusem sa pap si cina, fiindca mancam mai mult si era normal... apoi m-am ingrasat cand mancam foarte multa branza zilnic, absurd de multa... pana intr-o zi cand mi-a spus Eva ca fac o tampenie cu atatea calorii inutile... de cand am renuntat la branza si pap numai niste parmezan si tofu la pranz, se pare ca am slabit si tin kg sub control...

In mare, cam asta e... desigur, sunt multe de spus... fiecare zi aducea un element nou...

De fiecare data cand simt nevoia sa mananc porumb fiert, popcorn sau paine alba pe vatra, iau o guma de mestecat in gura, beau niste apa si imi amintesc de cat de traumatizata eram cand eram grasuta si cand nu ma puteam opri din mancat... si pe masura ce mancam, simteam nevoia din ce in ce mai mult sa imi bat joc de mine...

Va pup, mai dezbatem pe tema asta... Daca aveti intrebari, va astept cu drag! Sper sa va ajute randurile mele...

:*:*:*:*
Sylvester, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1979 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1462 kcal/zi. Pentru a slăbi 1,5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1721 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #40 (permalink)  
Vechi 05 oct 2011, 22:54:49
eva 9's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 28 feb 2011
Locaţie: -, Romania
Date: 165cm
Mesaje: 2.621
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 8 ori in 6 mesaje
Implicit Re: Jurnal Sylvester

Citat:
Anterior postat de Lala26 Vezi mesajul
Cu asa ceva cu adevarat, pentru ca mai devreme sau mai tarziu, isi mai da cate unul arama pe fatza si iti zdrobeste inima..la propriu.

si mie mi au zdrobit inima toti prietenii... baietii nu, dar fetele toate.. ba mai mult, m am barfit si m au lucrat pe la spate cat au putut de mult, m au despartit de fostul meu iubit din facultate... si apoi mi au intors fundul si nu mi au mai vorbit niciodata
mi a zis cineva o data ca femeile frumoase nu au prietene, si sufera forte mult din cauza barbatilor! pe zi ce trece vazand atatea exemple mi se dovedeste! asa ca fetelor, sa nu aveti pretentia de la fete sa va fie prietene ca sunteti extrem de frumoase! si or sa va manance toate! numai daca gasiti o Eva, v-ati scos!!!
Citat:
Anterior postat de Sylvester Vezi mesajul
Uite si de la mine inca ceva: .
tu fata superba! dar ce caciulitza smechera ti ai tras!!! si cum vii tu cu un cadou, jumate din tine de mare!!!

pup... suna tare misto planul de weekend... daca vrei retete, ma uit in cartea lui monti si iti sugerez... pt mici surprize.. dar ce desert ai facut de area ca nu e conform?

am sa povestesc ce zi frumoasa am avut la mine in jurnal... tre sa ma inarnez cu rabdare s-o iau cu facerea lumii...
Greutatea este incorecta. eva 9, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
 

Informatii despre slabit
calorii, dieta, jurnal, jurnale, ro, sanatos, slabit, slabute, sylvester


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Supa crema broccoli a la Sylvester Sylvester Retete culinare 0 02 aug 2011 15:49:12
Crema de castraveti a la Sylvester Sylvester Retete culinare 0 09 iul 2011 23:22:37
Salata bulgareasca, Monti Faza I a la Sylvester Sylvester Retete culinare 0 30 iun 2011 21:07:53
Salata Nicoise Faza I Montignac a la Sylvester Sylvester Retete culinare 0 29 iun 2011 11:25:03
Supa au vin blanc Montignac, Faza 1, Sylvester Sylvester Retete culinare 0 29 iun 2011 09:58:08

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole