Subiect: Jurnal Laura
View Single Post
  #38 (permalink)  
Vechi 24 aug 2009, 09:17:25
nicol30's Avatar
nicol30 nicol30 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 20 iul 2009
Locaţie: s, Romania
Vârsta: 49
Dieta: 1000 cal
Date: 168cm, 71kg
Mesaje: 4.108
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Laura

Citat:
Anterior postat de Rusu Laura Vezi mesajul
poi sport fac, dar in timpul saptamanii...merg la sala in fiecare zi de luni->vineri cam 1h 30 min si mai fac activitati si pe acasa...dar in weekend nu prea apuc sa stau prin casa sau sa ajung la sala k orarul de weekend e doar dimineata si atunci mai fac curatenie prin casa sau sunt plecata din oras
nush la ce sa ma gandesc care sa ma motiveze si mai mult...sau nush ce sa fac k sa nu mai fiu asa pofticioasa
nu cred ca trebuie sa faci sala 7 zile din 7 ...trebuie sa se refaca si muschii ...cel putin asta e parerea mea
si eu sunt pofticioasa, uneori sparg frigiderul dar cu rabdare ai sa reuseti...incearca sa-ti gasesti o motivatie puternica si de cate ori vrei sa mananci ceva care nu e prea ok sa te gandesti la ce ti-ai propus.

de ce vrei sa slabesti?
__________________
Sa nu renunti ca nici nu stii ce pierzi!
nicol30, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1867 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1350 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 576 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]