View Single Post
  #38 (permalink)  
Vechi 06 nov 2010, 09:20:28
kika9's Avatar
kika9 kika9 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 28 oct 2010
Locaţie: Bilbao, Spania
Vârsta: 45
Dieta: slabesc prin sport, invat sa mananc sanatos fara dieta
Date: 153cm, 66.2kg
Mesaje: 1.843
Aprecieri acordate: 85
Am fost apreciat(a) de 73 ori in 24 mesaje
Wink Re: Eu...slabuta fara stres! - Jurnal kika9

Citat:
Anterior postat de Livia89 Vezi mesajul
hey ia te uita ca am dat si eu de tine

ultimul pasaj pe care l-ai scris sa stii ca imi aminteste de cum eram eu jignita in fiecare zi in gimnaziu si liceu nu o sa inteleg niciodata rostul acelor rautati

insa, acum ca am reusit sa slabesc atat de bine, si mi se intampla reversul la tot pasul, nu uit niciodata acest lucru: e doar dovada ca lumea asta e prea atenta la detalii si superficiala

ca sa iti raspund si la ce mi-ai scris tu: am reusit in fiecare vara din ultimii 4 ani sa slabesc pana la 55 kg, cand stagnam... si din lipsa de informare, ma lasam de sport si puneam acele kg la loc insa am descoperit slabutele, mi-am dat seama cum sa ma lupt cu stagnarea, fetele ma sustin cand mi se termina rezervele de rabdare... si asa am reusit

te voi sustine si eu pe tine azi ce ai papat? e bine ca ti-ai dat seama ca nu ai facut bine sa o tulesti din casa fara mic dejun, dar sa nu se mai intample, e masa care ne inlocuieste nutrientii consumati pe timpul somnului

hai ca arunc un ochi pe meniurile tale
Buna dimineta draguta,
Cred ca ne asemanam destul de mult, din ceea ce scrii in jurnalul tau ma vad in multe faze pe mine. Asa este, lumea prefera sa fie meschina si nu sa vada partea buna din oameni. Important este sa ne inconjuram de aceea care ne fac sa stam bine si care pot oferi ceva bun la randul lor.
Pe moment dau kg jos detul de repede lucru care ma bucura dar care stim ca se intampla la inceput, apoi vin zilele de asteptare si plansul langa cantar.
Sunt sigura ca ne vom intelege bine si repet, ne vom sustine la nevoie reciproc. Si da, sunt zile cand ies dimineata devreme la munca si stomacul nu vrea decat cafeaua cu lapte, insa am sa incerc sa imi iau cu mine o gustarica sanatoasa.
Acum am sa imi fac programul de sport si apoi voi manca un iaurtel cu un kiwi si 15g cereale. Intru apoi mai tarziu sa vad ce gatesc pentru astazi si sa imi sriu meniul. Te pup dulce si o dimineata placuta iti doresc.