Subiect: Jurnal Silvy
View Single Post
  #38 (permalink)  
Vechi 06 feb 2011, 12:07:33
silviy's Avatar
silviy silviy este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 03 sep 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 41
Dieta: hipocalorica
Date: 167cm, 51kg
Mesaje: 61
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Silvy

Citat:
Anterior postat de pasiune Vezi mesajul
Silviy,

Multumesc tare mult ca ai avut rabdarea sa-mi raspunzi la sumedenia de randuri.
Multumesc tare mult pentru sfaturi si pentru ca mi-ai impartasit toate aceste evenimente si aspecte ale vietii tale.
Iti confirm ca si eu "carburez" cu peste (il ador) si carne de pasare plus ceva carne de vita slaba. Si tot asa, e o chestiune de dosaj. Adica nu sunt carnivora aia inraita care ar putea suporta un regim bazat exclusiv pe proteine avand in vedere ca ador frutele, legumele si de ce sa mint....cerealele (integrale si nu in cantitate mare). Eu am fost si vegetariana 5 ani de zile tocmai ca adoram prea mult fructele si legumele in special. Si eram ca pe la 53-54kg in perioada aia.

Ma bucur nespus de mult ca te simti mai bine cu burtica, e si cazul meu dar e adevarat ca cele mai mici contrarietati si presiuni le simt direct in....ea. Pe alti oameni cand sunt stresati ii doare capul sau le creste tensiunea, eu.... simt totul in burtica. Ca si cum toate emotiile mele s-ar concentra acolo si in inima.

Pentru exercitiile de rezistenta iti doresc sa-ti gasesti un program frumos si sigur te vei modela extraordinar de bine. De altfel, ti-am vazut pozele si esti o inspiratie pentru mine . Arati foarte bine iar sportul te va metamorfoza intr-o ....femeie fatala .

Cum sunt o pasionata de nutritie, imi fac propriile-mi sondaje si as mai fi vrut sa stiu de ce grupa sanguina esti. In ordine descrescatoare, eu as zice:
- aproape sigur A+
- AB
- sau B
- dar in nici un caz O.

Imi confirmi/infirmi ipoteza?

Te pup si un weekend agreabil
Da, ai dreptate, am grupa AII, cum ai ghicit
In ceea ce priveste exercitiile, multumesc mult de sfat, am gasit ieri pe internet o serie foarte interesanta si deja am febra musculara la fund astazi, ceea ce e de bine, nu
In ceea ce priveste mancarea, se pare ca avem cam aceleasi gusturi, e bine ca ele sunt si sanatoase, asa ca sa o tinem tot asa
Răspuns cu citat