View Single Post
  #3843 (permalink)  
Vechi 20 iun 2012, 10:08:26
Kclaudyia's Avatar
Kclaudyia Kclaudyia este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg (V)

Buna dragele mele!

Nu am mai vb de un car de ani si vinovata sunt eu, ptr ca am avut un program destul de incarcat Si cu munca, si in timpul liber.. Ce-am mai trecut prin jurnale..
Vad ca ati capatat toate o ambitie ceva de speriat!
Uite de asta nu mai plec veci din comunitatea astea, ptr ca ma impulsionati, imi dati si mie din ambitia voastra, sa nu ma las pe tanjeala si sa-mi doresc mai mult mereu.

Diana am vazut ca ai slabit cu Dukan, iti prieste dieta asta tie.. F bine!
Cate zile de atac ai tinut?
Oooo am citit eu bine? Vreti sa faceti cunuia civila?? Uhuu ce frumos! Felicitari!
Jess, ai grija cu sportul sa nu faci nici prea mult.. Am citit undeva ca 45 d emin pe zi de sport sunt mai mult decat suficiente, ptr inceput, apoi poti creste pana la 90 sau chiar mai mult, dar asta pe masura ce slabesti..
Ptr ca daca faci din prima asa mult, ai sa ajungi intr-un punct in care corpul se obisnuieste cu nivelul de activitate..

Mna acum tu stii mai bine, ma bag si eu in seama ca o musca in... )

Vuvuzela felicitari ptr atingerea targhetului! Da-i cu sport sa te tonifici!
Foarte inteleapta alegerea sa iei o pauza un timp si apoi sa reiei dieta!
Spor mult!

Fetelor acum sa va zic despre mine..
M-am "aruncat" la provocarea lansata de Slabuta de a face sport cateva zile bune pe sapt (eu am zis 4 minim), cate 60 de min. Sper sa ma tin si sa nu apara diverse impedimente, cum s-a intamplat in ultimele 2 sapt, cand am facut sport doar de 2 ori pe sapt.
Cu greutatea stau asa si asa.. mereu variez, dar ca o disperata mica ce sunt, ma urc pe cantar in fiecare zi

Ieri nenea meu mi-a zis ca am inceput sa exagerez, ca am am facut o obsesie din greutate.. Si mi-a facut poza la spate sa=mi arate ca mi se vad coastele )
Dar eu nu vreau sa exagerez.. Acum ma intereseaza ca pana pe 27 Iulie cand ma duc la mare sa am 54.5 kg si un corp bomba

Mi-am luat masurile, m-am cantarit de dimineata si de-acum la treaba!
O noua provocare ptr Claudia!

Va tzuc! O zi frumoasa!
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]