View Single Post
  #3893 (permalink)  
Vechi 13 feb 2011, 20:50:52
ramayanaa's Avatar
ramayanaa ramayanaa este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 03 ian 2011
Locaţie: Ulm, Germania
Vârsta: 42
Date: 150cm, 47.8kg
Mesaje: 58
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg

buna fetelor
Soryna1981, ca sa iti raspund, pana nu uit: sunt fizioterapeut de meserie, se incadreaza in meseriile din domeniul sanatate.

fac progrese remarcabile...de ieri a scazut cantarul sub 52 de kg
deci am cam trecut de jumatatea drumului

Ada, poti lua cu tine ceva fructe, pt la scoala, daca le mananci dimineata e excelent, iti dau energie si dimineata nu ingrasa. Ce ai mancat la micul dejun de ti s-a facut foame dupa 2 ore? precis nu suficient...iar sucurile, calorii goale...apa e regula, din aia plata, fara gaz...sau ceaiuri aromate, dar nu din alea gen ice tea, un exemplu bun e ceaiul verde aromatizat, il faci acasa, il pui in sticla si il iei cu tine, e foarte bun rece, daca pui si suc de lamaie in el iti asiguri si vit C si e si mai bun la gust...stiu e greu cu caratul la scoala probabil, si eu ma duc la servici cu traista cu cutii de mancare si sticla de apa, dar functioneaza si asta e cel mai important

iar legat de pofta de dulce: ciocolata neagra, din aia cu muuulta cacao, 75-80%, dupa o bucatica mica nu va mai trebuie, ca e amara, dar potoleste pofta de dulce si e sanatoasa. sau cate un iaurt cu fructe, dar sa va uitati pe ambalaje cate calorii contin, ca sunt unele sortimente care m-au speriat...

va doresc o saptamana minunata si plina de reusite
ramayanaa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1624 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1107 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1108 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]