View Single Post
  #39 (permalink)  
Vechi 19 dec 2010, 16:02:46
curcubitza's Avatar
curcubitza curcubitza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 28 oct 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 54
Dieta: hipocalorica-autodidacta-Mihaela Bilic/3 mese pe zi/ (+;-)1-2gustari
Date: 167cm, 79.5kg
Mesaje: 1.044
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: DIETA dr. Mihaela BILIC

Citat:
Anterior postat de Alina82 Vezi mesajul

Eu am zis k e dezordineImi e lene sa stau sa trec toate mesele...asa trec alimentele vad cum iese totalul si gataPai nici eu nu am trisatAdik eu am spus oricui m-a intrebat k am mai mancat si tampenii destul de mult timp...adik un 200-300 cal in primele luni de dieta le luam din ce ii faceam lui iubi...cartofi prajiti...carne prajita...crenvusti...si alte prostiiDar nu am mai scris k sa nu mai vada toata lumea si sa imi sara in cap k asa nu o sa mai slabesc...k nu ma gandesc la sanatate si chestii de genuleh bolnava nu am fost nicicand...si poi am slabit chiar si cu tampenii...cand am vazut k am inceput sa dau jos mai greu am scos si prostiile din meniuSi a fost mai usor k am facut trecerea treptat si nu brusc....si poi recunosc...sunt capoasa...si nu imi place sa mi se spuna ce sa facMeniurile tale sunt scrise frumossi dupa mine sunt si ok...mai putin ala cu 700si de calorii...ai mancat prea putin si cam prostii...dar hai cand si cand e voie
Atunci cu 700 de calorii am realizat ca am redus prea mult...de atunci m-am straduit sa mai ridic numarul de calorii.
Multumesc de consiliere
Intra in jurnal la Rozica sa vezi cum ma joc cu ea
Am lesinat de ras))
curcubitza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2036 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1519 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1262 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de curcubitza; 19 dec 2010 at 16:04:47.
Răspuns cu citat