View Single Post
  #39 (permalink)  
Vechi 27 sep 2011, 13:08:16
Gea's Avatar
Gea Gea este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 17 feb 2010
Locaţie: Oradea, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Alimentatie sanatoasa
Date: 170cm, 68.5kg
Mesaje: 2.168
Aprecieri acordate: 1.045
Am fost apreciat(a) de 1.229 ori in 521 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de nicoleta100 Vezi mesajul

sa iti fie de bine!!!

trebuie sa incerc si eu sa pap mai mult dimineata si la amiaza si seara mai deloc! acum ,datorita treburilor si copiilor care imi ocupa timpul ,uit sa mananc si ma ospatez seara!!! si de aici si stagnarea /ingrasarea!!!
Stiu cum e...
Acum zilele astea chiar am venit pana la lucru si l-am lasat pe sot acasa (suntem colegi), si am reusit sa ma tin cat de cat de ore (asta cand nu am clienti de care trebuie sa ma ocup). Dar acasa asa e, dimineata dupa ce se trezeste ratusca mea ii dau ei papica, apoi ne imbracam si iesim la plimbare. Nu mananc mic dejun decat la pachet, un mar sau un pachet de biscuiti (asta in cazul fericit, altfel luam produse de patiserie). Iar cand ajungem inapoi acasa, pe la pranz, ii dau iarasi ei mancare si eu mananc abia cand doarme ea, o ciorba sau ce mai gaseam prin frigider.
Festinul era seara, cand ajungea sotul de la lucru. Felul unu, felul doi, desert, apoi si niste crantzanele seara, la film (seminte, popcorn, ceva fructe). Sau mai rau, comandam niste pizza...Seara totul se depune. Iar daca mai mergeam si la cumparaturi dupa ce ajungea acasa (ajunge cam pe la 6 jumate-7 acasa), apucam sa mancam pe la 9-10 seara

Acum incerc sa mananc cat de cat echilibrat si la ore egale in fiecare zi, dar nu se poate totul odata Am noroc ca ma sustine sotul, ca si el ma vrea iar slabuta
Aseara el s-a oferit sa faca o salata de pui cu piept de pui la gratar si legume din care a mancat si el.
Saptamana asta am facut schimb de roluri: el sta acasa cu Ana si treburile casei si eu merg la servici . Suntem amandoi multumiti. El isi ia un mini concediu, eu mai intru putin in mediul business si nu uit treburile pe la firma. Doar ca ma omoara un dor..... Ma tot uit la pozele cu ea

La lucru am si scari interioare, si le tot urc si cobor ori de cate ori vine cate un client. Deci fac si miscare . Si vad dupa o saptamana cum stau lucrurile
__________________
Sarcina bebe 1: 66 kg + 25 kg = 91kg
Dupa nastere: 79 kg, inceput slabire: 86.5kg
25.09.11 - 15.03.13 = - 21kg > 65.5 kg
Sarcina bebe 2: 66 kg + 16 kg = 82 kg
Dupa nastere: 75 kg, inceput slabire: 71.5 kg
12.10.15 - 20.12.15 = - 6.5kg > 65kg
Gea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2364 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1847 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1331 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat