View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 28 apr 2010, 06:42:44
mihaeka's Avatar
mihaeka mihaeka este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 12 iun 2009
Locaţie: Alba Iulia, Romania
Vârsta: 41
Dieta: mentinere
Date: 170cm, 62.2kg
Mesaje: 26
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Fumatul are vreo legatura cu slabitul sau ingrasatul?

Citat:
Anterior postat de Cara Vezi mesajul
fumatul are vreo legatura cu slabitul sau ingrasatul?.Am auzit pe multi care au spus ca dupa ce s-au lasat de fumat s-au ingrasat ft mult ..altii mi-au zis ca daca m-as lasa de fumat si as tine si o dieta as slabi mult mai repede decat daca fumez...eu fumez de vreun an si ceva si as vrea sa ma las ca in primul rand nu e sanatos si in al 2-lea rand cheltuii ft multi bani ,insa imi e ca daca m-as lasa o sa ma ingras.O sa imi creasca pofta de mancare?...pupiciiiii
da, sunt sanse sa te ingrasi daca te lasi de fumat
eu am observat ca multe fete slabe sunt fumatoare, gandeste-te ca atunci cand iti e foame fumezi o tigara si pe moment iti trece
e ca si cu anticonceptionalele, iti da pofta de mancare, daca nu te controlezi pui pe tine
eu am slabit vreo 5 kg cand m-am apucat de fumat (aveam 20 de ani) si toata perioada cat am fumat (pana la 24) n-am avut probleme cu greutatea desi am mancat ce am vrut, insa cand m-am lasat de fumat m-am ingrasat cam 10 kg, acum am ajuns la greutatea pe care o aveam la 20 de ani cand m-am apucat de fumat dar daca mananc cum mancam pe vremea cand fumam ma ingras
dar depinde de organism
mihaeka, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1663 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1146 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1147 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat