View Single Post
  #4 (permalink)  
Vechi 12 aug 2010, 10:34:25
UluceanuAnaMaria's Avatar
UluceanuAnaMaria UluceanuAnaMaria este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 06 mar 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 30
Dieta: Personalizata
Date: 166cm, 62kg
Mesaje: 761
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit re: M-am ingrasat ca o scrofita - 95 kg

Citat:
Anterior postat de azra Vezi mesajul
ms de incurajari ana.acum sunt constienta ca am facut cea mai mare prostie cu pastilele.la mine a fost problema cu efortul fizic.am lucrat ca dispecera la o firma de securitate si nu faceam altceva decat sa stau pe scaun 12 ore fara pic de miscare.de o luna mi-am dat demisia si am inceput cat de cat sa fac si efort fizic(nu foarte mult)...si vreau ca luna viitoare sa am rezultate vizibile cand ma urc pe cantar
Ma bucur tare sa aud ca faci efort fizic, indiferent de ce natura este acela. Incetul cu incetul, ai sa vezi, ca are sa se observe. Ce fel de sport/efort fizic faci?
Apropo, am observat numarul de kile pierdute/luna ales, si ma bucur sa vad ca ti-ai ales un tel realist. Unele fete vin aici cu sperante de genul "vreau sa slabesc 10 kilograme intr-o luna" ceea ce numai sanatos nu e
Bafta!
UluceanuAnaMaria, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
UluceanuAnaMaria, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2090 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1573 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1832 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]