View Single Post
  #40 (permalink)  
Vechi 28 sep 2010, 21:33:16
alexia c's Avatar
alexia c alexia c este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 15 sep 2010
Locaţie: arad, Romania
Vârsta: 37
Dieta: fara mancare dupa ora 6 seara
Date: 155cm, 47kg
Mesaje: 19
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Proaspata mamica? Haide sa slabim impreuna :)

buna fetelor!si eu sunt mamica dar am ceva vechime.baietelul meu scump are 8 luni de zile deja si pot sa spun ca am tot amanat partea cu slabitul.in timpul sarcinii am luat vreo 13 kg. iar dupa nastere am ramas cu 6.inainte sa raman insarcinata cantaream 50 de kg dar acum as vrea sa ajung la 49 sau chiar 48 daca reusesc.am inceput cu programul de slabit acum 34 de zile si am slabit 3 kg.nu tin o dieta anume,nu mananc dupa ora 6 si fac exercitii,mai ales abdomene de tot felul.de alaptat am alaptat doar 5 saptamani pt ca am avut ceva probleme cu bebele si mi-am pierdut laptele din cauza stresului.dar acum e totul bine si m-am hotarat sa ma ocup si de mine putin.va pup si va doresc multa sanatate voua si puilor vostri.
alexia c, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 1890 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1373 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg. kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1116 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat