View Single Post
  #4088 (permalink)  
Vechi 17 mar 2021, 12:42:09
LOREDANA99's Avatar
LOREDANA99 LOREDANA99 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 16 nov 2011
Locaţie: Panciu, Romania
Vârsta: 35
Date: 168cm, 59.3kg
Mesaje: 10.522
Aprecieri acordate: 10.801
Am fost apreciat(a) de 8.288 ori in 5.264 mesaje
Implicit Re: jurnal de fluturas

Citat:
Anterior postat de butterfly30 Vezi mesajul
si uite asa, intru dupa inca o luna in care am batut pasul pe loc, cu cateva zile de dieta si sport, urmate de zile de mancat ok-ish, de unde o stagnare la o greutate dureroasa pt orgoliul personal.
de ce nu am mai intrat..chiar am incercat sa analizez si mi-am dat seama ca de fapt m-am plictisit teribil de povestea asta cu slabitul..efectiv m-am saturat. sigur, nu are nicio relevanta ca mi s-a acrit pana in gat sa vorbesc despre dieta si sport si vointa an dupa an..nu am incotro. nu stiu ce sa fac. mancarea sanatoasa e calea, dar nu ma simt pregatita. am nevoie de o dieta stricta, si cred ca va fi rina pt urmatoarele 4 saptamani. intru maine si va spun. chiar nu stiu ce sa mai incerc, sunt obosita si nu mai am chef de nimic..
Eu sunt în ziua 10 a unei dintre dietele lui C.B. Măcar merge în jos, încetișor asa și nu îmi mai e veșnic foame. Am probat hainele de primăvară și e dureros, am 4 saci cu haine la ușa.
__________________

„Pacea vine dinăuntrul tău, nu o căuta în afara ta.” Buddha
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...a99-11089.html
LOREDANA99, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
LOREDANA99, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1801 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1284 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 768 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui LOREDANA99:
butterfly30 (17 mar 2021)