View Single Post
  #4123 (permalink)  
Vechi 26 mai 2021, 08:48:32
Zoe's Avatar
Zoe Zoe este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 08 iun 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: mâncat normal
Date: 172cm, 81kg
Mesaje: 7.737
Aprecieri acordate: 11.150
Am fost apreciat(a) de 10.559 ori in 5.264 mesaje
Implicit Re: jurnal de fluturas

Citat:
Anterior postat de butterfly30 Vezi mesajul
Știi cum arat la 67? Fabuoooos! mult mai puține riduri, cearcane mult atenuate, sanii mai mari. Da, știu, am și ceva burtica și un fund cam mare, dar.. Exista haine pt toate siluetele. Sar coarda cu fiica-mea câte o ora fără sa amețesc, fără sa ma doară capul, alerg cu ei în parc câte 2-3 ore, am energie pt toate. Nu arat ca un model, dar port mărimea 38, arat absolut decent. Știi ce nu sunt? Veșnic flamanda, veșnic frustrata, veșnic nefericita, dorm bine, mănânc sănătos, dar includ și desert și fructe și pâine, și paste. Știi ce nu mai am? Pofte aiurea, mâncat compulsiv, ortorexie. Da, o sa slăbesc la un moment dat, dar nu azi. Corpul meu abuzat 20 de ani de toate dietele pământului are nevoie azi sa fie iubit și îngrijit ca să se refacă. Și când o sa fiu sănătoasă o sa ma preocup sa fiu un pic mai slaba.. Sau nu. Acum vreau doar sa am grija de mine, atât.
nu pot decât să te
__________________

love yourself, trust yourself.
what is the kindest thing I can do for myself right now?



Zoe, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Zoe, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2025 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1508 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Zoe:
Q88 (26 mai 2021)