View Single Post
  #42 (permalink)  
Vechi 22 feb 2012, 12:42:02
Georgii's Avatar
Georgii Georgii este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 22 iun 2011
Locaţie: B., Spania
Vârsta: 29
Dieta: Limitare + sport= dieta perfecta :))
Date: 169cm, 52kg
Mesaje: 3.349
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 3 ori in 3 mesaje
Implicit Re: Jurnal de Puffoasa

Citat:
Anterior postat de Puffoasa Vezi mesajul
Ma simt foarte bine chiar daca am trisat cum mi-a spus o prietena in ceea ce priveste cantarul, urma sa ne cantarim doar lunea, dar l-am vazut dimineata in bucatarie si nu am putut sa ma abtin

Asa, dimineata am mancat o omleta din 2 oua cu branzica slaba de vaci si o feliuta de sunca
pe la 12 jumatate am sa mananc un mar
la pranz am in program o supa de pui cu legume ( fara fidea sau cartof)
si seara mereu am o problema, nu stiu ce sa mananc

plus ca in general dorm destul de tarziu dupa 1, 2 noaptea si mi se face o foame de-mi vine sa-mi trag palme )

Editez ca am uitat de sport, cele 40 min de bicicleta si ma tenteaza si jumatate de ora de dansat de nebuna prin casa.
citeam intr-o revista ca si spalatul vaselor consuma calorii, cred ca ma apuc de frecat oalele curate din bucatarie
Macar de-ai trisa doar cu asta. Dar nu face o obsesie din cantarit, ai zile cand retii apa sau mananci sarat si nu mai vezi in minus si te demoralizezi, incearca sa te cantaresti o data la o sapatamana sau la doua saptamani.

Seara de ce nu mananci o salata cu ceva, ton.. sau peste, o mancarica gatita. sunt ft multe retete pe site, poti arunca o privire pe aici. Foloseste calculatorul nutritional si noteaza-ti tot ceea ce mananci, sportul facut si el calculeaza cate calorii ai ingerat si cate ai consumat ( Calculatorul nutriţional (calculator calorii) Nr.1 din România - Calorii.Slabute.ro).

Legat de dormitul tarziu, ca sa nu ti se faca foame mananca cu 2-3 ore inainte de a te pune la somn, nu te lua dupa mancatul dupa 18, 19 .

E bine ca faci sport, incearca Zumba, tot dans este . Sau kickboxing, este super, cauta pe youtube sunt cu gramezile, timp si vointa sa ai sa le faci!
__________________


Atunci când este dificil să înduri, poţi să înduri. Atunci când este imposibil să faci, este posibil să fie făcut."
Georgii, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1972 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1455 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]