View Single Post
  #4494 (permalink)  
Vechi 18 feb 2014, 11:40:10
Kclaudyia's Avatar
Kclaudyia Kclaudyia este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

N-am mai trecut meniul pe weekend ptr ca oricum a fost aiurea..
Sambata i=am organizat lui mister o petrecere surpriza.. A fost super fain, chiar l-am surpins intr-un mod placut
De mancat sambata nu prea am mancat in timpul zilei ca am fost pe drumuri.. Seara am ingurgitat d felii de pizza, vreo 4-5 sushi, cateva alune si porumb crocant + juma de felie de tort si ceva alcool

Duminica mi-am facut de cap cu popcorn si snickers + niste file de vita iute cu varza de la un restaurant chinezesc dar nu am mancat tot ptr ca avea o tona de ulei , fie el si de susan

En fin, meniul meu de ieri:

MD: juma de grapefruit mare + 1 iaurt grecesc oly 0%
PRanz: Piept de pui afumat, cateva masline kalamata, o cutie de Fagaras 3%, rosii cherry, castravete, 2 oua fierte (da, imi era foame! )
Gustare: 20 de g caju crud + 15 g nuci
Cina: salata de vinete si ardei copt + 2 pesmeti cu 21% fibre + 50 g piept de pui afumat, ridichi, castravete
G2 dupa sala: shake proteic din 25 g proteina din zer, jumate de banana, 2 linguri fulgi de cocos, apa
-cateva varzute de bruxelles la tigaie cu usturoi si zeama de lamaie + o bucata de piept d epui la gratar

Sport; 30 min forta + 60 de min Steel Tonic

Trebuie sa fac ceva in prvinta branzei, ca ma balonez grozav de la ea
Nu stiu daca pot sa o exclud total din alimentatie ptr ca imi place f mult.. Cred ca o sa reduc consumul la 2 portii pe saptamana..
Si eu care vroiam sa imi fac soufle de conopida..
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Kclaudyia:
anqutz (18 feb 2014), danyella2008 (18 feb 2014)