Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Le journal de Kclaudyia - oh la la

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #4491 (permalink)  
Vechi 17 feb 2014, 11:13:17
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de Prapadeala Vezi mesajul
Hello!

Si eu pe aici!

Si eu mi-am luat migdale decojite sa imi fac lapte. Acum mai vreau sa imi dau si o comanda de whey (tb sa imi conving sotul ca pudra proteica diferita de steroizi, ca e greu cu prejudecatile astea). Oricum mi-am facut si eu gustarea Ancai - orez expandat, unt de arahide si banana, delicios

Daniela, si eu sunt cu T25, imi place mult, de fapt mie imi place Shaun
Poti lua migdale cu tot cu coaja si le decojesti tu, ca dupa ce stau la inmuiat se ia imediat coaja de pe ele.. Dar daca ai gasit decojite, mai bine,. scutesti niste minute
Sa stii ca si al meu nu a fost de acord cu pudra proteica, desi el stie ce inseamna .. dar el nu intelege de ce o femeie ar avea nevoie de asa ceva.. Pana la urma m-a lasat sa imi fac meandrele

Bine ca mi-ai adus aminte de unt de arahide, trebuie sa imi iau si eu de la Plafar.

Ce face Sebi? Mai vad poze cu el pe Facebook, tare dragalas e!
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4492 (permalink)  
Vechi 17 feb 2014, 11:22:07
danyella2008's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 27 ian 2011
Locaţie: arad, Romania
Vârsta: 38
Date: 159cm, 55kg
Mesaje: 988
Aprecieri acordate: 1.842
Am fost apreciat(a) de 1.016 ori in 648 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de Kclaudyia Vezi mesajul


Eu am cedat si m-am masurat.. Sunt in standarde.. Mai ales ca ma panicasem .. m-am masurat in a doua zi de rusi era dezastru Dar m-am masurat dupa si ma dezumflasem..
Mi-am pus target pana la vara sa dau 4 cm de la burta, sold, coapse, talie Adica de peste tot

Da, mi-am descarcat P90X3, dar nu am facut.. ca ,no, eu ma duc la sala.. Dar daca voi avea ocazia , il incerc.. M-am uitat un pic prin el si intr-adevar e challenging, dar tine si 30 de min si cred ca da si super rezultate!


Cu indulcitor patilute.. stiu ca nu-s sanatoase dar nu imi place cu miere si neagra nici atat
Salut
Cu siguranta ca o da rezultate bune...dar imi pare foarte greu ...Acu' daca stau sa gandesc...si T25 imi parea f greu si ma opream de 4-5 ori pe workout...acum fac mult mai bine...nu zic ca imi e usor...tot greu e..dar odihnesc de maxim 2 ori..cateva secunde..mai beau o gura de apa....inca ceva...dupa fiecare workout inca fac febra musculara ...nu tare ca la inceput...insa destula..daca pui mana pe mine toate ma dor Sapt. asta trermin faza 1...asa as vrea sa masor ...o sa fac doar poze ...
Si eu tot cu pastilutze indulcesc cafeaua ...oricum nu consum zilnic..si cu altceva chiar nu pot sa o beau...si eu mai bag si lapte ... 1/2 ...lapte normal..
Pusy
__________________
Motivatia te face sa incepi...obiceiul te face sa continui.....
danyella2008, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1644 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1127 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1128 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui danyella2008:
Kclaudyia (18 feb 2014)
  #4493 (permalink)  
Vechi 17 feb 2014, 11:38:44
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de bellajane Vezi mesajul
Hello!

Azi am mai intrat si eu pe aici sa vad ce mai faceti, si m-am bucurat sa va gasesc tot pe aici, dar mai ales vad cat ati evoluat, si cum dorinta de slabit, s-a transformat intr un mod de viata sanatos, imi place ca sunteti mereu puse pe treaba si bine informate!
Sunteti o adevarata sursa de informare si inspiratie pentru toti cei care se intreaba "oare eu pot?!"

Imi este dor sa stau de vb cu voi!

Sa fiti sanatoase si frumoase!
Buna Ioana!
Bine ai revenit! Ce mai faci?
Multumim pentru cuvintele frumoase
Tu cum mai esti? Tot asa frumoasa?
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4494 (permalink)  
Vechi 18 feb 2014, 11:40:10
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

N-am mai trecut meniul pe weekend ptr ca oricum a fost aiurea..
Sambata i=am organizat lui mister o petrecere surpriza.. A fost super fain, chiar l-am surpins intr-un mod placut
De mancat sambata nu prea am mancat in timpul zilei ca am fost pe drumuri.. Seara am ingurgitat d felii de pizza, vreo 4-5 sushi, cateva alune si porumb crocant + juma de felie de tort si ceva alcool

Duminica mi-am facut de cap cu popcorn si snickers + niste file de vita iute cu varza de la un restaurant chinezesc dar nu am mancat tot ptr ca avea o tona de ulei , fie el si de susan

En fin, meniul meu de ieri:

MD: juma de grapefruit mare + 1 iaurt grecesc oly 0%
PRanz: Piept de pui afumat, cateva masline kalamata, o cutie de Fagaras 3%, rosii cherry, castravete, 2 oua fierte (da, imi era foame! )
Gustare: 20 de g caju crud + 15 g nuci
Cina: salata de vinete si ardei copt + 2 pesmeti cu 21% fibre + 50 g piept de pui afumat, ridichi, castravete
G2 dupa sala: shake proteic din 25 g proteina din zer, jumate de banana, 2 linguri fulgi de cocos, apa
-cateva varzute de bruxelles la tigaie cu usturoi si zeama de lamaie + o bucata de piept d epui la gratar

Sport; 30 min forta + 60 de min Steel Tonic

Trebuie sa fac ceva in prvinta branzei, ca ma balonez grozav de la ea
Nu stiu daca pot sa o exclud total din alimentatie ptr ca imi place f mult.. Cred ca o sa reduc consumul la 2 portii pe saptamana..
Si eu care vroiam sa imi fac soufle de conopida..
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Kclaudyia:
anqutz (18 feb 2014), danyella2008 (18 feb 2014)
  #4495 (permalink)  
Vechi 18 feb 2014, 11:58:32
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de danyella2008 Vezi mesajul

Salut
Cu siguranta ca o da rezultate bune...dar imi pare foarte greu ...Acu' daca stau sa gandesc...si T25 imi parea f greu si ma opream de 4-5 ori pe workout...acum fac mult mai bine...nu zic ca imi e usor...tot greu e..dar odihnesc de maxim 2 ori..cateva secunde..mai beau o gura de apa....inca ceva...dupa fiecare workout inca fac febra musculara ...nu tare ca la inceput...insa destula..daca pui mana pe mine toate ma dor Sapt. asta trermin faza 1...asa as vrea sa masor ...o sa fac doar poze ...
Si eu tot cu pastilutze indulcesc cafeaua ...oricum nu consum zilnic..si cu altceva chiar nu pot sa o beau...si eu mai bag si lapte ... 1/2 ...lapte normal..
Pusy
Daca ai febra musculara e bine, inseamna ca functioneaza

Sa ma anunti cand pui poze

A da, mai pun si eu lapte in cafea, dar putin, o lingura maxim

Tu ce mai mananci, ca eu nu mai stiu ce sa mai gatesc, eventual sa fie ceva rapid
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Kclaudyia:
danyella2008 (18 feb 2014)
  #4496 (permalink)  
Vechi 18 feb 2014, 16:49:22
danyella2008's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 27 ian 2011
Locaţie: arad, Romania
Vârsta: 38
Date: 159cm, 55kg
Mesaje: 988
Aprecieri acordate: 1.842
Am fost apreciat(a) de 1.016 ori in 648 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de Kclaudyia Vezi mesajul


Daca ai febra musculara e bine, inseamna ca functioneaza

Sa ma anunti cand pui poze

A da, mai pun si eu lapte in cafea, dar putin, o lingura maxim

Tu ce mai mananci, ca eu nu mai stiu ce sa mai gatesc, eventual sa fie ceva rapid
Te anunt ..te anunt...sa vezi ce vacutza m-am facut ...si nu exagerez...stiu ca nu-i de ras...dar na

Stii ca eu nu mananc exemplar... trisez des...combinatii aiurea...dar toata mancarea o fac rapid ...astazi am in meniu pulpa de pui la gratar cu salata verde, deseara ciuperci umplute (ceapa rosie, codite ciuperci, praz, chilli si putin cascaval)..am mai facut ciuperci umplute cu spanac..au fost destul de ok si se fac repede .. am mai facut ficatei, salata orientala fara maioneza, pateu de linte...mancaruri simple .. Aaaa..mi-am amintit .. intr-o dimineata mi-am facut un soi de clatit...jumatate de banana mixata cu un ou...au fost bune...si dulci...nu am mai pus nimic pe ele..mi-au iesit vreo 3 mici

M-am bucur ca ai reusit sa-l surprinzi pe al tau placut ..si ca v-ati distrat...

Si eu am probleme cu lactatele si glutenul...dar incerc sa le reduc...imagineaza/ti ca eu zilnic mananc un iaurt...rar sa nu fie in meniu ... laptele l-am resus..fac migdale si acum vreau sa incerc si cocos... Acum clar ca nu poti renunta la toate..sunt multumita daca nu ma ating de seminte prajite, pufuleti si snickers..moartea mea
__________________
Motivatia te face sa incepi...obiceiul te face sa continui.....
danyella2008, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1644 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1127 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1128 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui danyella2008:
Kclaudyia (19 feb 2014)
  #4497 (permalink)  
Vechi 19 feb 2014, 10:05:46
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de danyella2008 Vezi mesajul

Te anunt ..te anunt...sa vezi ce vacutza m-am facut ...si nu exagerez...stiu ca nu-i de ras...dar na

Stii ca eu nu mananc exemplar... trisez des...combinatii aiurea...dar toata mancarea o fac rapid ...astazi am in meniu pulpa de pui la gratar cu salata verde, deseara ciuperci umplute (ceapa rosie, codite ciuperci, praz, chilli si putin cascaval)..am mai facut ciuperci umplute cu spanac..au fost destul de ok si se fac repede .. am mai facut ficatei, salata orientala fara maioneza, pateu de linte...mancaruri simple .. Aaaa..mi-am amintit .. intr-o dimineata mi-am facut un soi de clatit...jumatate de banana mixata cu un ou...au fost bune...si dulci...nu am mai pus nimic pe ele..mi-au iesit vreo 3 mici

M-am bucur ca ai reusit sa-l surprinzi pe al tau placut ..si ca v-ati distrat...

Si eu am probleme cu lactatele si glutenul...dar incerc sa le reduc...imagineaza/ti ca eu zilnic mananc un iaurt...rar sa nu fie in meniu ... laptele l-am resus..fac migdale si acum vreau sa incerc si cocos... Acum clar ca nu poti renunta la toate..sunt multumita daca nu ma ating de seminte prajite, pufuleti si snickers..moartea mea
Si eu am facut clatitele alea, sunt bune.. LE mancam cu lapte batut..
La gluten nu am intoleranta, dar nu ma ajuta la slabit.. Daca nu mananc gluten slabesc mult mai repede. Am ales sa consum pesmeti din secara 21% fibre.
Desi ma mai apuca cateodata pofta de paine, mai ales cand isi cumpara al meu ciabatta si miroase asa de frumos.. mai iau cate o bucata..
A si imi place tare mult mamaliga, am zis ca in weekend am sa imi fac peste "prajit" (adica in tigaie de ceramica, fara ulei) cu mujdei si mamaliga..

Lapte de cocos mi-am facut si eu aseara, dar data viitoare o sa pun mai putina apa. Imi place mai mult decat cel din migdale.

Vai nu-mi zi de pufuleti si seminte ca si eu am slabiciunea asta
Eu am zis clar ca nu o sa pot manca veci 100% curat, pur si simplu sunt pofticioasa

Ei lasa ca nu cred ca te-ai facut vacuta.. Ce mai zici de mine ca am 82 de cm la burta Deci am de dat vreo 4-5 cm de la burta.. Acolo am pus cel mai mult.. Ma dispera ca atunci cand pun pe mine, toata grasimea se duce fix pe burta..
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4498 (permalink)  
Vechi 19 feb 2014, 10:15:01
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Ieri a fost o zi aiurea rau.. Am vrut sa ma duc la sala si cand am ajung sa ma schimb in vestiar am constatat ca mi-am uitat tricoul acasa.. Si in pulover chiar nu puteam sa fac

Am avut si o stare de nervi nejustificata, combinata cu o oboseala ciudata..
Mi-am facut lapte de cocos din fulgi de cocos pusi la inmuiat cu apa fierbine, dar data viitoare o sa pun mai putina apa, ca sa iasa mai dens..
Am mancat dimi9neata cu o lingura de seminte de chia, o lingura de mix de seminte (susan, in, dovleac, floarea soarelui), o lingura de cereale integrale cu fructe uscate, cateva cirese negre congelate, cacao si indulcitor.
Restul il pun diseara in shake.

Meniul meu de ieri:
MD: Hrisca fiarta cu goji, stafide, nuca, indulcitor
Pranz: piept de pui la tigaie fara ulei cu varza de bruxelles trasa in unt, cu lamaie si usturoi
Gustare: restul de hrisca
Cina: salata mare din: rucola, busuioc proaspat, si inca o specie de salata care nu mai stiu cum ii zice (am luat salata la punga, un mix cu mai multe), mozzarella, avocado, 2 rosii uscate, rosii cherii, ardei rosu, castravete, ulei de masline, oregano + 2 feliute de toba slaba

Sport: 0
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4499 (permalink)  
Vechi 19 feb 2014, 10:30:41
anqutz's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 sep 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 35
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 166cm, 53kg
Mesaje: 22.594
Aprecieri acordate: 2.039
Am fost apreciat(a) de 3.087 ori in 2.008 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Neata! Am plecat si eu odata fara adidasi. Triiiist, mai era si frig si zapada de 1 m.

Unde ai gasit cirese negre? Sa folosesti laptele de cocos la shake. Mi se pare o combinatie delicioasa. Cata apa ai pus? Eu am pus 3 pahare si mi s-a parut cea mai buna combinatie, sau poate il prefer mai subtire.
Acest membru apreciaza mesajul lui anqutz:
Kclaudyia (19 feb 2014)
  #4500 (permalink)  
Vechi 19 feb 2014, 10:43:31
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de anqutz Vezi mesajul
Neata! Am plecat si eu odata fara adidasi. Triiiist, mai era si frig si zapada de 1 m.

Unde ai gasit cirese negre? Sa folosesti laptele de cocos la shake. Mi se pare o combinatie delicioasa. Cata apa ai pus? Eu am pus 3 pahare si mi s-a parut cea mai buna combinatie, sau poate il prefer mai subtire.
Pfuai! Chiar ca trist a fost la tine
Eu m-am plimbat prin magazine pana a venit al meu sa ma ia.. Asa ciuda ce mi-a fost.. Am pierdut timpul aiurea.. cred ca de asta am si fost nervoasa toata seara..

Cirese negre mi-am pus eu la congelator asta vara, bunicii mei aveau (ca s-a rupt copacul vara asta ) in curte unul.. Era singurul din sat, mare facea fructe la greu, veneau multi si culegeau cirese din el.. Asta e, la anul o sa cumpar Mie imi place tare mult ducleata din cirese amare..

Pai eu am pus juma de cana de fulgi si cam 2 cani de apa... le-am lasat sa se inmoaie, i-am dat la belnder, i-am stors, apoi am pus din nou lichidul peste fulgi ca mi s-a parul prea subtire lichidul, i0am mai dat iar la blender si i-am stors.. Dar data viitoare pun doar o cana jumate de apa..

Tu cum faci laptele de cocos?

Pai clar ca il pun in shake, imi place la nebunie gustul!

Aaa mi=am luat unt de arahide de la Solaris, imi place ca e moale si se intinde usor..
Am sa caut retetde de culciuri cu unt de arahide
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
calorii, dieta, journal, jurnale, kclaudyia, oh, ro, sanatos, slabit, slabute


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Mon journal - di3rvcil di3rvcil Arhiva jurnale slabit 825 06 feb 2015 11:32:44
Ce cadouri le-ati facut iubitilor/sotilor vostri la aniversarea voastra ? mvthebest Despre noi, ... femeile 24 01 apr 2011 11:15:36
Amy's journal amy0404 Arhiva jurnale slabit 877 27 mar 2011 13:57:13
Seniorasasha`s journal seniorasasha Arhiva jurnale slabit 16 17 mar 2011 17:07:56
Le journal d'Anca meapasarica Arhiva jurnale slabit 1964 10 sep 2010 21:22:31

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole