View Single Post
  #45 (permalink)  
Vechi 18 feb 2012, 11:31:34
piscupescu's Avatar
piscupescu piscupescu este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 19 ian 2012
Locaţie: Nicoresti, Romania
Vârsta: 63
Dieta: hipocalorica
Date: 169cm, 105.9kg
Mesaje: 24
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal piscupescu - Calatoria unui bombardier prin lumea slabutelor

Citat:
Anterior postat de aussie_girl Vezi mesajul
pai ok..bun asa..fa bine si treci mai des pe aici..ca deja credeam ca ai disparut!! o sambata frumoasa iti doresc!!
Constat ca am lipsit 2 zile de pe net, caci am fost ocupata cu cava activitati sociale si de serviciu, si s-a cam alterat calitatea jurnalului. Nu vreau sa supar pe nimeni, dar apreciez politetea. Adevarata politete si spiritul de menajare reciproca. Quarc ne-a pus la treaba si ii multumim, dar maniera de a o spune a deranjat. Nu-i nimic, ajunge el si la 50 si mai vorbim, Si noi credeam ca orice zboara se mananca si ... uite ca acum trebuie sa ... slabim

Ma intreb, desigur, doar pentru mine e intrebarea, oare prietena sau sotia se agata de fiarele alea din plafon? Nu mai vorbesc de familie (parinti, vecini etc.). Sau poate vorbim de un alt standard de viata, caz in care interventiile sale, pe un forum al oamenilor obisnuiti, sunt complet deplasate.

Eu nu intru in polemica, deci quarc poate sa posteze, dar nu voi lua in consideratie decat sfaturile constructive si sustinerea psihologica.

Uite ca m-am luat cu vorba si cafeluta ta s-a racit. Sa o incalzim!
piscupescu, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
piscupescu, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2260 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1743 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1486 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat