View Single Post
  #4503 (permalink)  
Vechi 19 feb 2014, 13:02:22
Kclaudyia's Avatar
Kclaudyia Kclaudyia este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Yaay tocmai am citit pe FB ca vine Limitless in Bacau de pe 18 May!!
Antrenori vor fi 2 tipi de la sala unde ma duc eu.. Ce veste buna!! De abia asteeept!!

Ptr cine nu stie, Limitless e un workout mega greu, creat de Valentin Vasile , citez:

"LIMITLESS este un concept de antrenament hiper-intens, creat astfel încât să te aducă în cea mai bună formă posibilă, în doar 30 de zile. Este un hibrid între antrenamentul de grup și cel personal deoarece pe lângă cele 8 ședințe de antrenament de grup, include evaluarea personală a fiecărui participant în parte, prescrierea unui program de alimentație personalizat obiectivelor (în acest caz accelerarea arderilor metabolice) și recomandarea unui program de cardio pentru restul săptămânii. LIMITLESS este un program de antrenament complex și complet, care ia în considerare toți factorii ce influențează atingerea obiectivelor de fitness fie că este vorba de slăbire, definire sau tonifiere musculară. Este un antrenament extrem și face parte din categoria antrenamentelor metabolice care pe lângă faptul că arde grăsimile în exces, îți tonifiază și definește musculatura, mărește rata metabolică pentru o perioadă îndelungată de timp."

Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Kclaudyia:
Prapadeala (19 feb 2014)