View Single Post
  #4624 (permalink)  
Vechi 12 mar 2012, 19:57:51
aleka008's Avatar
aleka008 aleka008 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 25 iun 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Montignac
Date: 165cm, 104.5kg
Mesaje: 480
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 4 ori in 3 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de MIRUTZA Vezi mesajul
Am citit acum pe net ca biscuitii trebuie inainte opariti. Ati oparit si voi biscuitii?

Revin mai tarziu la povestit...ca acuma trebuie sa ii dau de pape
Trebuie sa-i oparesti cand sunt mici copii si nu sunt din aia speciali (instant), asa am cititi si eu. Eu ii iau de la o firma italieneasca, daca nu ma insel, sunt super incantata de ei si la pret sunt mai buni ca altii.

Citat:
Anterior postat de simonet Vezi mesajul
Neata dragelor!!
Raisa iar e destul de nasol cu mucisorii si tusea ... nu stiu ce sa mai fac, o sa sun medicul din nou azi sa vedem ce ne mai da si de ce nu se opresc o data! voi ati partit asa, sa nu se mai opreasca mucisorii si tusea?
Si a mea a racit, am fost cu ea la doctor si stupoare mare: mi-a dat acelaasi medicamente pe care incepusem sa i le dau si eu! Mi-am luat fisele de la ea, vreau sa caut un pediatru ca asta ne tine pe la usi cate 3 ore de fiecare data! Nu s-au oprit nici la ilinca, nici nu poate sa respire, plange mult si nu mananca. A inceput sa ma doara si pe mine in gat..

Citat:
Anterior postat de simonet Vezi mesajul
Merci Moni, de la cresa mi-au spus astazi ca e mult mai bine decat saptamana trecuta si m-am mai relaxat un pic.
Ai dus-o la cresa? Eu momentan sunt de partea cealalta, dar nu mi se pare normal sa duci copilul bolnavior la cresa sa imbolnaveasca si pe cei sanatosi.

A mea nu doarme pe perna, nu face bine la coloana si este si un risc de sufocare la copii mici. Dar de ce sa-i pui? De la 6 luni doarme in patul ei si ziua, ma chinuiam cu ea pana adormea, se trezea imediat ce ma ridicam din pat, acum nu mai sunt probleme. Adoarme uneori mai greu dar e ok.
Răspuns cu citat