View Single Post
  #47 (permalink)  
Vechi 19 aug 2010, 19:27:44
mailin's Avatar
mailin mailin este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 15 ian 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 44
Dieta: personalizata
Date: 170cm, 97.1kg
Mesaje: 1.516
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: O noua viata - jurnal de sarcina Mailin

Citat:
Anterior postat de simonet Vezi mesajul
buna!!!
din cauza balonarii burtica a crescut, mai creste, mai scade ... depinde de ce mananc.
ma simt excelent, doar ca uneori, cand nu imi iau pastilele de magne b 6 mor de somn si uneori de durere de cap, iar in ultima vreme parca merg mai rar la baie, oricum, noaptea merg obligatoriu cel putin o data la baie.
m-am ingrasat cam 1 kg cred sau 2, dar din cauza faptului ca sunt balonata si un pic constipata, nu stiu exact.
al meu sot isi doreste 3 copii, am tratat cu el si am ajuns la 2, tare mult imi doresc o fetita si un baietel si cred ca ar fi foarte bine sa fie baietel primul, insa ... nici nu conteaza pana la urma, sanatatea lui e pe primul loc.

la tine cum e?
eu de vre-o 10 zile mi-am cumparat crema antivergeturi, una pt burta si una pentru picioare, insa imi e cam sila sa imi dau cu ele, ca mai ramane 1 minut pe piele si ma ingretoseaza, tu iti dai deja cu creme?

in ceea ce priveste vopsitul cum e la tine? eu nu pot sa nu ma vopsesc, si mi-am luat vopsea fara amoniac.

tu ce iti doresti? te simti altfel psihic sau fizic?
sa ai o zi buna!
suna bine ce povestesti, mai un pic si afli ce este, nu? in vreo 6 saptamani
Principalele mele probleme sunt cu constipatia, cu o iritatie pe maini (pe care o am din 2003, doar ca acum nu ma pot da cu nidoflor si s-a agravat). Am observat ca uit multe lucruri, zilnic uit ceva acasa si uit, vorba aia, de la mana pana la gura.
Eu imi doresc o fetita, de mult visez la ea, ca va fi bruneta cu ochi albastri. Dar normal ca cel mai important este sa fie sanatos copilul, orice ar fi.
Sa vezi faza haioasa. In weekend am fost la parintii mei si maica-mea fara sa imi spuna mi-a pus sare in cap. Cica e o metoda de a vedea ce o sa ai, si eu m-am scarpinat automat la picioare, ceea inseamna ca va fi baiat. Daca te scarpini la cap e fata . Am mai citit pe ceva site nemtesc, ca dc nu ti-e rau in sarcina este posibil sa fie baiat, este legat de hormoni. Iar conform calendarului chinezesc..tot baiat pare sa fie...asa ca poate pentru fata mai trebuie sa incerc . Sunt curioasa daca "semnele" astea au vreun dram de adevar.
Nu am nici o problema cu nici un miros, si chiar ma gandeam sa ma vopsesc in weekend, si atunci voi vedeam cum stau cu mirosul de vopsea.
Cu mersul la baie...da, parca este un pic mai des ca inainte, dar nu ma trezesc noaptea, ci dimineata devreme, ca oricum de obicei pe la 6 ma scol.
Eu am ceva unt de corp pe care l-am folosit si inainte si inca il mai folosesc, mai incolo cred ca voi trece pe ulei de corp. Untul asta Body Butter - Shea intra repede in piele si miroase super bine.
Psihic sunt ok, si am ras mult in ultima vreme, nu m-am mai enervat si nu m-am stresat. Ma gandesc ca se rezolva ele toate, trebuie numai sa avem incredere si sa gandim pozitiv.
tu ce lucrezi? vei ramane in maternitate?
__________________
Planul meu
dimensiunile mele
Jurnal de sarcina
Răspuns cu citat