View Single Post
  #49 (permalink)  
Vechi 11 feb 2012, 09:24:57
grasuta1961's Avatar
grasuta1961 grasuta1961 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 13 mar 2010
Locaţie: Oltenita, Romania
Vârsta: 62
Date: 165cm, 82kg
Mesaje: 3.222
Aprecieri acordate: 797
Am fost apreciat(a) de 1.294 ori in 735 mesaje
Implicit Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor

Of ,Mari ce bine ca mama ta sta aproape de tine.Ai mei stau departe si sunt batrani.Asta vara in sfarsit erau hotarati sa vina sa stea mai aproape de noi.deja cautam sa le inchiriez un apartament sau o garsoniera.Cand in sfarsit gasisem un apartament si acceptabil la pret si la etj.I si in bloc cu mine mi-au spus ca nu mai vor.Iti dai seama ca nu-mi venea sa cred ce aud.Orasul fiind mic nu prea gasesti de inchiriat si ei nici nu doreau la etaje superioare pentru ca fiind batrani nu mai pot cobora cu usurinta,mama ca tatal meu nu prea mai poate merge.Am incercat sa-i conving ,insa nimic.Vorbesc zilnic cu ei ,insa nu e acelasi lucru,daca ar fi langa mine i-as sti in siguranta.Ai mei mereu au fost f. incapatanati si ei cred ca daca stau la casa lor nu deranjeaza.Nu stiu ce sa spun poate asa o sa fim si noi la batranete.
Cat priveste dieta si eu aseara a vrut fetita sa-i fac tiramisu si azi nu m-am putut abtine si in loc de iaurt cu tarate am mancat o portie de tiramisu.Daca i sti ce bun a iesit as mai fi mancat,insa si asa ma mustra constiinta c-am calcat alaturi cam toata saptamana.
Cat priveste cititul si mie imi place mult sa citesc.Anul asta de ziua mea sotul meu mi-a facut un cadou care mi-a placut la nebunie,2 carti.Sincer mi-a placut mult.Mi-a adus aminte de atinerete cand mergeam la ziua colegilor si asta era cadoul perfect.Am citit si eu multe carti despre zodii,insa nu cred in ele.As vrea sa cred ,insa o intamplare nefericita cu fratele meu mijlociu m-a facut sa cred ca totul e o minciuna.
Of ,venisem in casuta ta sa-ti scriu un banc insa nic la tine nu merge sa-l postez dupa discutia asta.
Te pup Mari si o zi buna !
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...tml#post854369


Fericirea este armonia dintre ceea ce gandesti,ceea ce spui si ceea ce faci.



grasuta1961, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Răspuns cu citat