View Single Post
  #4976 (permalink)  
Vechi 23 iun 2014, 10:11:06
Kclaudyia's Avatar
Kclaudyia Kclaudyia este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Meniu 21.06
Masa1: fulgi de ovaz (30g) cu o lingurita unt de arahide , 1 lgta miere, visine
Masa2: shake proteic (banana, izolat proteic, visine, lapte de migdale)
Masa3: 100g zmeura
Masa4: jumate de bucata de cotlet de porc la gratar, jumate de pulpa dezosata la gratar, cativa carnacior de pui la gratar, 2 mici de pui tot la gratar (da, am gasit mici de pui si chiar nu erau grasi deloc ), mustar, rosii, castraveti
Masa5: o bucata de ceafa de porc la gratar, un carnacior de porc, o bucata mica de pulpa de pui, vreo 3 ciuperci umplute cu branza cu mucegai la gratar, salata de varza, cativa pufuleti, 2 beri, cateva seminte (astea au fost mancate cam in 5 ore.. a fost la niste prirteni la gratar si am tot rontait cate putin)

La pranz am mancat tot gratar Imi era pofta si dupa ce am terminat de gatit si mancat gratarul ne-au sunat si prietenii astia ca vor sa faca gratar

Sport: 90min : 30 min HIIT (5 exercitii a cate 5 serii), restul forta - picioare, gambe, coapse, fesieri, abdomen

Meniu 22.06
Masa1: salata de legume (salata verde, rucola, rosii, castraveti, ardei, ceapa verde) 50g cascaval maturat, 50 g cas de oi, o felie de pastrama slaba de porc
MAsa2: o nectarina
Masa3: cam 200g carnaciori de pui, 2 mici de pui (ramasi de sambata), mustar, rosii, castraveti, ardei verde, 2 felii subtiri de cas de oi..
Am mancat f mult la pranz, ptr ca dimineata am mancat putin si apoi am fost prin oras si am mers mult .. cand m-am intors muream de foame
Masa4: 2 bucati cioco 75% cacao, 500 g cirese +visine
Masa5: mai bine de 100g inghetata dietetica cu fructoza, de cioco, 500 g cirese + visine
Masa6: 2 piersici mici
Sport: 20 min yoga (Recharge de la CHLX)
Ieri am bagat carbi la greu Not good..
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Kclaudyia:
GCM (23 iun 2014)