Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Le journal de Kclaudyia - oh la la

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #4971 (permalink)  
Vechi 20 iun 2014, 10:35:05
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 14:55
Fulgi de ovaz fin, Pirifan, 30g - 117 calorii
Miere, 5g - 16 calorii
Unt de arahide natural, Smucker's, 10g - 63 calorii
Visine, 50g - 25 calorii
Lapte de migdale fara zahar, 100g - 25 calorii

Gustare 1, ora 15:22
Visine, 70g - 35 calorii
Lapte de migdale fara zahar, 150g - 38 calorii
Izolat proteic din zer, Redis, 30g - 120 calorii
Banane/Banana, 60g - 54 calorii

Prânz, ora 15:31
Dovlecei la gratar, simpli, by Gea, 25g - 4 calorii
Ardei chili (iute) verde, conservat, 50g - 11 calorii
Broccoli, chinezesc, gatit, 30g - 7 calorii
Varza cu piept de pui afumat SB, Mayya, 450g - 308 calorii

Gustare 2, ora 15:50
Conopida gratinata / budinca de conopida, 230g - 193 calorii
Ciocolata Amaruie 75% Cacao, Kandia, 25g - 128 calorii
Chefir 3,5% grasime, Napolact, 200g - 116 calorii

Cina, ora 10:26
Masline negre, 50g - 58 calorii
Paine cu secara, Rotunda Romaneasca, 50g - 118 calorii
Rosii, 150g - 27 calorii
Telemea de capra, LaDorna, 120g - 323 calorii
Pastrama afumata porc, Campofrio, 50g - 70 calorii
Ciorba de vacuta, 500g - 194 calorii

Gustare 3, ora 10:33
Pufuleti, Gusto, 45g - 196 calorii
Fast Food, antreuri, file de peste, in aluat sau pane (dat prin pesmet si prajit), 30g - 70 calorii
Mici amestec vita, porc, oaie, 30g - 102 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 2418 calorii

ACTIVITATI FIZICE
Fitness, intens, 65min - 372 calorii
Activitati casnice, 60min - 187 calorii
Metabolism bazal - 1349 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1908 calorii


Dupa cum se vede am mancat enorm de mult aseara..
M=am saturat de PMS-ul vietii

Sport 64 min - forta (umeri, picioare, abs)
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Kclaudyia:
niculina04 (20 iun 2014)
  #4972 (permalink)  
Vechi 21 iun 2014, 16:20:22
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Niculici ce faci?? Stai ascunsa?


Meniul meu de ieri 20.06:

Masa1: 30g fulgi de ovaz cu 100 ml lapte de migdale, 50 g visine, o lingurita de unt de rahide, o ligurita miere
Masa2: shake proteic (banana, lapte de migdale, visine)
MAsa3: piept de pui cu ierburi aromate ~150g, usturoi, ulei de masline la cuptor + broccolli, dovlecei la cuptor cu ulei de masline
Masa4: 60g mix oleaginoase si stafide brune
Masa5: salata de legume (salata verde, ceapa, ridichi albe, rucola, parmezan, cas de oaie framantat (branzeturile au avut cam 100 g in total), cateva masline (vreo 5), ulei de masline, otet balsamic

Sport: 62 min forta (spate, biceps, abs)
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Kclaudyia:
niculina04 (22 iun 2014)
  #4973 (permalink)  
Vechi 22 iun 2014, 02:08:59
anqutz's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 sep 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 35
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 166cm, 53kg
Mesaje: 22.594
Aprecieri acordate: 2.039
Am fost apreciat(a) de 3.087 ori in 2.008 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Nope, bat albusurile spuma pana se fac tari ca piatra, apoi adaug visinele. E bun de mancat in 1-2 zile, asa ca nu fac mult.
Acest membru apreciaza mesajul lui anqutz:
Kclaudyia (23 iun 2014)
  #4974 (permalink)  
Vechi 22 iun 2014, 10:03:48
niculina04's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 26 sep 2011
Locaţie: ????????, Romania
Date: 161cm, 91.9kg
Mesaje: 5.938
Aprecieri acordate: 6.584
Am fost apreciat(a) de 4.410 ori in 2.720 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Claudici muncesc toata sapt,vin rupta seara + ca de o sapt am reluat sportul cu Jill,sunt o purcea mare, numai buna de pus pe tavala cap mancare stau cam prost,mananc fff multe fructe de sezon si am mai pus vreo 2 kg intr-o luna de la ele bagam 2 kg/zi mai ales seara......cirese,
piersici,nectarine,pepene galben sau verde.....imi revin eu anul viitor acum sincer imi e rusine cu mine dar am o incredere furnizata care ma face sa ma simt increzatoare ,frumoasa,admirata( f rar,dar bine ca eu cred asta mai des)comparativ cu ani trecuti nu am mustrari de constinta.Astept luna august sa plecam in Ro iar pe drum sa ne facem o vacanta de o sapt pe coasta Frantei,It,Croatia si pe unde mai gasim un loc cu apa calda ca la noi ii rece
Pe site o sa revin cand o sa fiu pregatita dar nu cred ca prea curand,in toamna ma asteapta alte emotii,si uite asa trec de la una la alta iar slabitul ramane mereu ultimul,in ziua cand o sa am iar 64 ma imbat dar cred ca-i f indepartata mai ales ca mi-a dat dr iar anticonc si nu ma prea ajuta la slabit
Tu esti super fresh si imi place ca te tii de treaba,toate care inca nu aveti copii si alte multe griji pe cap bucurati-va de orice clipa a voastra ca apoi cand va apuca multe de cap uitati de voi la un moment dat si nu mai stiti unde tre sa fiti si ce sa faceti mai intai.
Te pup Claudici si mie tare ,tare dor de voi .....pupici Ancutei,Ancai(care intra f rar de ceva timp)
O duminica frumoasa!!!
__________________
RINA I
talie - 82
colac-105
bust -102
brat - 35
picior- 61
niculina04, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2413 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1896 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1639 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui niculina04:
anqutz (23 iun 2014), GCM (22 iun 2014), Kclaudyia (23 iun 2014)
  #4975 (permalink)  
Vechi 23 iun 2014, 09:56:15
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de niculina04 Vezi mesajul
Claudici muncesc toata sapt,vin rupta seara + ca de o sapt am reluat sportul cu Jill,sunt o purcea mare, numai buna de pus pe tavala cap mancare stau cam prost,mananc fff multe fructe de sezon si am mai pus vreo 2 kg intr-o luna de la ele bagam 2 kg/zi mai ales seara......cirese,
piersici,nectarine,pepene galben sau verde.....imi revin eu anul viitor acum sincer imi e rusine cu mine dar am o incredere furnizata care ma face sa ma simt increzatoare ,frumoasa,admirata( f rar,dar bine ca eu cred asta mai des)comparativ cu ani trecuti nu am mustrari de constinta.Astept luna august sa plecam in Ro iar pe drum sa ne facem o vacanta de o sapt pe coasta Frantei,It,Croatia si pe unde mai gasim un loc cu apa calda ca la noi ii rece
Pe site o sa revin cand o sa fiu pregatita dar nu cred ca prea curand,in toamna ma asteapta alte emotii,si uite asa trec de la una la alta iar slabitul ramane mereu ultimul,in ziua cand o sa am iar 64 ma imbat dar cred ca-i f indepartata mai ales ca mi-a dat dr iar anticonc si nu ma prea ajuta la slabit
Tu esti super fresh si imi place ca te tii de treaba,toate care inca nu aveti copii si alte multe griji pe cap bucurati-va de orice clipa a voastra ca apoi cand va apuca multe de cap uitati de voi la un moment dat si nu mai stiti unde tre sa fiti si ce sa faceti mai intai.
Te pup Claudici si mie tare ,tare dor de voi .....pupici Ancutei,Ancai(care intra f rar de ceva timp)
O duminica frumoasa!!!
Ma bucur tare mult ca te-am mai citit..
Chiar ai "crescut" ca sa zic asa.. fata de anul trecut, in ceea ce priveste stima de sine, Te simt mai increzatoare, cum si tu ai spus..
Ma bucur ca toate merg bine si e si normal ca fami8lia sa fie pe primul plan.. familia, dar si sanatatea..
Off cu antoconecptionalele am patit-o si eu.. Nu ca ma-m ingrasat, dar slabeam f f f greu.. Si daca nu aveam grija puneam imediat pe mine..
De ingrasat m-am ingrasat de la mancare multa
Buburuzele ce=ti fac?
Super ca veniti in Ro si ca va opriti la mare.. E asa frumos in zona aceea..
Si eu visez la o vacanta la mare dar anul asta nu cred ca avem sanse
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Kclaudyia:
niculina04 (23 iun 2014)
  #4976 (permalink)  
Vechi 23 iun 2014, 10:11:06
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Meniu 21.06
Masa1: fulgi de ovaz (30g) cu o lingurita unt de arahide , 1 lgta miere, visine
Masa2: shake proteic (banana, izolat proteic, visine, lapte de migdale)
Masa3: 100g zmeura
Masa4: jumate de bucata de cotlet de porc la gratar, jumate de pulpa dezosata la gratar, cativa carnacior de pui la gratar, 2 mici de pui tot la gratar (da, am gasit mici de pui si chiar nu erau grasi deloc ), mustar, rosii, castraveti
Masa5: o bucata de ceafa de porc la gratar, un carnacior de porc, o bucata mica de pulpa de pui, vreo 3 ciuperci umplute cu branza cu mucegai la gratar, salata de varza, cativa pufuleti, 2 beri, cateva seminte (astea au fost mancate cam in 5 ore.. a fost la niste prirteni la gratar si am tot rontait cate putin)

La pranz am mancat tot gratar Imi era pofta si dupa ce am terminat de gatit si mancat gratarul ne-au sunat si prietenii astia ca vor sa faca gratar

Sport: 90min : 30 min HIIT (5 exercitii a cate 5 serii), restul forta - picioare, gambe, coapse, fesieri, abdomen

Meniu 22.06
Masa1: salata de legume (salata verde, rucola, rosii, castraveti, ardei, ceapa verde) 50g cascaval maturat, 50 g cas de oi, o felie de pastrama slaba de porc
MAsa2: o nectarina
Masa3: cam 200g carnaciori de pui, 2 mici de pui (ramasi de sambata), mustar, rosii, castraveti, ardei verde, 2 felii subtiri de cas de oi..
Am mancat f mult la pranz, ptr ca dimineata am mancat putin si apoi am fost prin oras si am mers mult .. cand m-am intors muream de foame
Masa4: 2 bucati cioco 75% cacao, 500 g cirese +visine
Masa5: mai bine de 100g inghetata dietetica cu fructoza, de cioco, 500 g cirese + visine
Masa6: 2 piersici mici
Sport: 20 min yoga (Recharge de la CHLX)
Ieri am bagat carbi la greu Not good..
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Kclaudyia:
GCM (23 iun 2014)
  #4977 (permalink)  
Vechi 24 iun 2014, 10:56:31
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Inca un meniu de peste 2000 de calorii... yay! NOT!
Rusii se incapataneaza sa apara.. Cum am intrerupt AC-urile cum iar isi face PMS-ul de cap si mi s-a dereglat cm-ul

CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 12:59
Fulgi de secara, Proxi, 50g - 150 calorii
Unt de arahide natural, Smucker's, 10g - 63 calorii
Visine, 50g - 25 calorii
Miere, 10g - 31 calorii
Smochine uscate, 10g - 25 calorii

Gustare 1, ora 12:59
Banane/Banana, 60g - 54 calorii
Izolat proteic din zer, Redis, 30g - 120 calorii
Visine, 50g - 25 calorii

Prânz, ora 13:04
Rosii, rosii, coapte, crude, 150g - 27 calorii
Castravete, fara coaja, crud, 100g - 12 calorii
Ulei de masline, pentru salata sau gatit, 5g - 45 calorii
Seminte de chia, Sano Vita, 5g - 23 calorii
Seminte de dovleac miez, SanoVita, 10g - 58 calorii
Salata verde, iceberg (include tipurile de salata creata), cruda, 50g - 7 calorii
Rucola, 50g - 13 calorii
Humus, 200g - 354 calorii

Gustare 2, ora 10:58
Sana 3,5%, Napolact, 250g - 150 calorii
Smochine uscate, 10g - 25 calorii
Caju crud, Elmas, 10g - 69 calorii
Migdale, crude, nesarate, 10g - 58 calorii

Cina, ora 11:00
Macrou, Pacific si Jack, diferite specii, gatit, la cuptor/grill/tigaie, 200g - 402 calorii
Sos cu usturoi cremos, 200g - 177 calorii
Zucchini congelate, Buitoni, 200g - 39 calorii

Gustare 3, ora 11:34
Cirese, 200g - 126 calorii
Visine, 100g - 50 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 2128 calorii

ACTIVITATI FIZICE
Activitati casnice, 90min - 281 calorii
Fitness, intens, 60min - 343 calorii
Metabolism bazal - 1349 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1973 calorii

Sport: 60 min
forta (piept, triceps)
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Kclaudyia:
niculina04 (24 iun 2014)
  #4978 (permalink)  
Vechi 24 iun 2014, 23:10:18
niculina04's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 26 sep 2011
Locaţie: ????????, Romania
Date: 161cm, 91.9kg
Mesaje: 5.938
Aprecieri acordate: 6.584
Am fost apreciat(a) de 4.410 ori in 2.720 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de Kclaudyia Vezi mesajul

Ma bucur tare mult ca te-am mai citit..
Chiar ai "crescut" ca sa zic asa.. fata de anul trecut, in ceea ce priveste stima de sine, Te simt mai increzatoare, cum si tu ai spus..
Ma bucur ca toate merg bine si e si normal ca fami8lia sa fie pe primul plan.. familia, dar si sanatatea..
Off cu antoconecptionalele am patit-o si eu.. Nu ca ma-m ingrasat, dar slabeam f f f greu.. Si daca nu aveam grija puneam imediat pe mine..
De ingrasat m-am ingrasat de la mancare multa
Buburuzele ce=ti fac?
Super ca veniti in Ro si ca va opriti la mare.. E asa frumos in zona aceea..
Si eu visez la o vacanta la mare dar anul asta nu cred ca avem sanse
Bonsoire Claudici
Eu te citesc aproape zilnic prin jurnarelasa mai aflu cate ceva despre tine si fetele care mai intra,mi-ar place f tare sa-mi dati si din vointa voastra pt o viata ordonata dar....nu le putem avea pe toate.
Increzatoare in mine sunt pt ca asa transmit si la bubu² incredere in ele si incepe sa se vada din ce in ce mai mult,nenicu ma sustine,fetele imi sunt alaturi nu imi lipseste nimic emotional psihicul ma lasa cand apare cate o problema si atunci imi place tare mult mancarea precum si la micutele de zi cu zi ....nu inteleg ce pun astia in paine de nu mai pot renunta la ea!!
Bubu sunt bine,cea mare au zis medici ca ii ok dar eu tot stau cu gandul si cred de fapt ca totusi exista ceva,dar nu pot lupta contra vantului,as vrea sa le fac analize totale vara asta pt ca cea mica a imprumutat o eczema care ma sperie,daca are ea altceva?ma macina asta,maine fac programare la dermato pt ca tratamentul avut functioneaza doar pe timp scurt.......vezi Claudici mai am timp sa ma gandesc la slabit?nu ....dar ar trebui sa ma pun pe ganduri semnalele corpului meu si sa iau masuri cat mai repede
Nu am avut niciodata o vacantaam plecat doar in Ro si acolo am umblat de la unul la altul,anul asta vrem sa le imbinam placut petoate sper sa si reusim.
Claudel anul viitor sigur o sa ai o vacanta
O noapte linistita
__________________
RINA I
talie - 82
colac-105
bust -102
brat - 35
picior- 61
niculina04, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2413 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1896 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1639 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de niculina04; 24 iun 2014 at 23:13:27.
Acest membru apreciaza mesajul lui niculina04:
Kclaudyia (25 iun 2014)
  #4979 (permalink)  
Vechi 25 iun 2014, 10:35:23
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 13:00
Ou crud, integral, proaspat, 112g - 161 calorii
Branza de oaie Pecorino, 20g - 78 calorii
Ceapa, tanara verde, fara bulb, doar varfurile, 30g - 9 calorii
Rucola, proaspata, 20g - 5 calorii

Prânz, ora 13:02
Broccoli, gatit, fiert, scurs de apa, cu sare, 150g - 53 calorii
Batata, cartof dulce, gatit, copt in coaja, cu sare, 50g - 46 calorii
Ficatei de pui cu ciuperci, 150g - 225 calorii
Ulei de masline, pentru salata sau gatit, 10g - 89 calorii
Ridiche de luna, alba, cruda, 25g - 4 calorii
Salata verde, iceberg (include tipurile de salata creata), cruda, 50g - 7 calorii
Rucola, proaspata, 30g - 8 calorii
Branza de oaie Pecorino, 15g - 59 calorii

Gustare 2, ora 13:06
Curmale deshidratate, Fine food, 30g - 98 calorii
Caju crud, Elmas, 11g - 76 calorii
Migdale crude, Carrefour, 12g - 77 calorii
Sana 3,5%, Napolact, 200g - 120 calorii

Cina, ora 13:09
Branza de oaie Pecorino, 18g - 70 calorii
Ciorba (bors) de fasole alba, by Sunshine, 400g - 200 calorii
Pesmeti/Painite bio cu 21% fibre, Burger, 10g - 35 calorii
Humus cu mirodenii by Tina, 70g - 99 calorii
Zacusca a la stripmymind, 100g - 122 calorii

Gustare 3, ora 11:24
Capsuni, 200g - 64 calorii
Cirese, 200g - 126 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1831 calorii

ACTIVITATI FIZICE
Metabolism bazal - 1349 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1349 calorii

Sport 0
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Kclaudyia:
niculina04 (25 iun 2014)
  #4980 (permalink)  
Vechi 25 iun 2014, 10:38:13
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Azi am o stare f aiurea.. Niculici iti raspund mai tarziu la mesaj ca acum nu am starea necesara
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Kclaudyia:
niculina04 (25 iun 2014)
 

Informatii despre slabit
calorii, dieta, journal, jurnale, kclaudyia, oh, ro, sanatos, slabit, slabute


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Mon journal - di3rvcil di3rvcil Arhiva jurnale slabit 825 06 feb 2015 11:32:44
Ce cadouri le-ati facut iubitilor/sotilor vostri la aniversarea voastra ? mvthebest Despre noi, ... femeile 24 01 apr 2011 11:15:36
Amy's journal amy0404 Arhiva jurnale slabit 877 27 mar 2011 13:57:13
Seniorasasha`s journal seniorasasha Arhiva jurnale slabit 16 17 mar 2011 17:07:56
Le journal d'Anca meapasarica Arhiva jurnale slabit 1964 10 sep 2010 21:22:31

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole