View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 22 iun 2009, 20:25:37
ianna's Avatar
ianna ianna este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 iun 2009
Locaţie: IL, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 42
Dieta: sanatoasa verde si cu gratare
Date: 170cm, 64kg
Mesaje: 4.305
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 10 ori in 8 mesaje
Implicit Re: Jurnal Maria - 12kg

Bine ai venit Mario in clubul nostru

daca nu-i cu suparare am sa stau cu ochii si pe tine...ca vad ca am ajuns in aceeasi oala...avem cam aceeasi greutate si avem de batut un drum egal in lupta impotriva kilogramelor
Felicitari pentru lasatul de fumat...eu m-am lasat cred ca pana acum de 100 de ori si tot de atatea ori m-am reapucat de fumat. Ai facut o alegere buna sa tzi dieta acum...ca eu mereu cand m-am lasat de fumat am pus kg in plus..ultima data am fost si insarcinata ...deci combinatzia ideala ptr a depune grasimi.

Ca sfat ptr dieta ta...incearca sa nu te infometezi si ...cu riscu de a ma repeta...am sa-tzi zic ce le-am zis si celorlalte fete...incearca un 1200 -1400 kcal/zi (sau mai mult daca da roade si pierzi kilograme) ...sa ai de unde sa tot scazi sa starnesti metabolismul sa elimine grasimile.

Cat priveste lipsa miscarii ... aici iti pot da sfaturi pana raman fara amprente ...dar totu se rezuma la vointa si timpul tau ...ca ..intre noi fie vorba ...30 minute seara sau dimineata tot ai avea ...dar lenea e cucoana mare ...si daca la ea se mai adauga si oboseala si grijile .... tre sa ai vointa mare sa te ridici de pe canapea si in loc sa te uiti la un film sa faci 30 minute cardio.

Pupici si succes in pierderea kilogramelor dorite


Citat:
Anterior postat de aoede Vezi mesajul
Miscare nu prea fac pentru ca job-ul pe care il am ma obliga sa stau cu fundul pe scaun 8 ore pe zi.

Cand fumam mai ieseam pe afara "la o tigara". Acum de cand nu mai fumez ies 5 minute si ma plimb prin curtea firmei

In schimb eu si cu al meu prieten avem biciclete si mai iesi in week end cu ele prin parc.

Deci nu prea exagerez cu miscarea, e loc de muuullt mai mult.

Meniul zilnic e ceva de genu:

9-10: un mar (uneori si doua)
12-13: (aici variaza - va zic ce am mancat azi) - o rosie, branza (nu stiu cantitatea), paine integrala 3 feli + cam 100 gr de mancare de fasole pastai.
19: - ramane de completat.
__________________
rog in profil sa mentionati dieta pe care o tineti -Succes si la un cantar cat mai zgarcit
jurnal Dupa fapta si rasplata
Alimentatia cu prea putine calorii - Slabute.ro
Sfaturi, de prin forum, adunate
Dieta si alaptarea
ianna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1835 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1318 kcal/zi. Pentru a slăbi 2.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1190 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]