Subiect: Jurnal moni30
View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 07 sep 2010, 13:08:10
moni30's Avatar
moni30 moni30 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 12 iul 2010
Locaţie: baia mare, Romania
Vârsta: 43
Dieta: personalizata
Date: 165cm, 72kg
Mesaje: 5.180
Aprecieri acordate: 1.055
Am fost apreciat(a) de 1.793 ori in 1.110 mesaje
Implicit Jurnal moni30

Am sa spun in cateva fraza ( sper putine) cateva lucruri despre mine.

Ma numesc Monica, am 30 de ani, casatorita, si am un baietel de 5 ani. De cand ma stiu am fost predispusa ingrasarii...cel mai mult am luat in greutate in perioada 2003-2005, pe atunci facem tratamente de fertilitate si am pus vreo 20 de kg...dar la vremea aia imi doream nebuneste un copil si eram gata sa platesc orice pret pt asta.
Dupa ce am nascut aveam 85 de kg....si ar fi fost bine daca totul s-ar fi oprit aici....insa n-a fost asa....anul treut in martie 2009 cantaream 96 de kgeram disperata.........dar si hotarata in aceslasi timp sa-mi schimb stilul de viata...asa am si facut am iceput sa mananc sanatos....
nu credeam ca v-oi slabi , insa m-am gadit la copilul meu, la sotul meu si la sanataea familiei mele
am inceput sa slabesc.....si asta ma motiva sa lupt...
in 6 luni de zile am pierdut 19 kg....nici mie nu-mi vine sa cred, aunsesem la 77 de kg..mi-am schimbat otata garderoba........era super fain ma oprea lumea pe strada si ma intreba cum am slabit........insa incet incet tot am mai pus cate un kg...am tratat cu indiferenta, dar....kg se puneau incet inapoi desi n-am revenit la stilul de viata din nainte.....acum am 85 de kg...si VREAU SA SCAP DE VREO 20!!!!
stiu ca se poate....insa imi lipseste ceva....nu stiu ce....imi e greu ....mananc cat de cat sanatos.......la mine in casa nu se mai fac prajeli, nici nu se consuma grasimi...
e drept ca ma ia uneori cate o pofta de dulce.........si asta se intampla seara ( atunci ajung acasa si eu) si de multe ori....ma dau la ciocolata sau la ce gasesc... si gasesc destule dulciuri
vreau sa din dieta south beach....sper sa dea rezultat...am mai inceput o odata si cred ca mi se potriveste...
am nevoie de multa ambitie.......stiu....sper ca alturi de voi sa reusesc
va pup si va astept pe la mine
mi-ar place sa gasesc persoane...cu care sa merg "de mana" eventual, mi ar place sa afisez meniul in fiecare zi...sa ne inspiram unele de la altele...etc