View Single Post
  #50 (permalink)  
Vechi 22 feb 2012, 15:21:24
Niculae Roxana's Avatar
Niculae Roxana Niculae Roxana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 25 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 168cm, 78kg
Mesaje: 6.775
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 6 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Jurnal de Puffoasa

Citat:
Anterior postat de Puffoasa Vezi mesajul
Pai eu zic ca azi omleta de dimineata , 2, 3 mere, supa la pranz si pui la cuptor deseara (cred) nu e deajuns?
Daca imi poti da un sfat cum apare in pctul tau de vedere o zi de dieta pentru mine as aprecia


Cat despre poza, nu urmez eu regimul acela, a fost dat unei prietene de nutritionistul ei. Am postat poza doar sa-mi spuneti ce parere aveti, daca e mult/putin, ce credeti ca trebuie adaugat sau scos din el
Buna scumpa,

ma bag si eu sa-ti dau cateva sfaturi si cateva link-uri pe care te-as ruga sa le citesti cu atentie pentru a invata cat mai multe si sa-ti formezi o idee despre ce si cat ar trebui sa mananci.....apoi iti vom face calculul necesarului tau caloric pentru ca este foarte important sa ingeri calorii exact cat ai nevoie nu mai putin....
Cum Slabesc? - Slabute.ro
Regim alimentar de 1.200 calorii - Slabute.ro
http://forum.slabute.ro/dieta-hipoca...highlight=1400
Fii o slabuta inteligenta, spune NU infometarii!!! - Slabute.ro
Alimentatia cu prea putine calorii - Slabute.ro
Nivel de activitate fizica - Slabute.ro

Cam acestea sunt informatiile care ar trebui sa le cunosti pentru a putea incepe un stil de viata sanatos....
Daca mai ai nevoie de informatii...nu ezita sa-mi pui intrebari...
Niculae Roxana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2289 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1772 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1515 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]